• 03.07.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Informace ke studijnímu programu Dentální hygiena

Tříletý zdravotnický bakalářský studijní program je určen pro ty, kteří chtějí získat profesní kvalifikaci k výkonu povolání dentální hygienista/ka. Studium probíhá v prezenční formě. Profesní kompetence jsou rozděleny na základní, specializované a vysoce specializované a vycházejí z platných právních předpisů České republiky.
  • 02.07.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studijní program Edukační péče o seniory získal akreditaci

Fakulta veřejných politik byla úspěšná při žádosti o udělení akreditace bakalářskému profesně zaměřenému studijnímu programu Edukační péče o seniory.
  • Daniel Martínek
  • 25.06.2020

Poběž s námi a Zoo Ostrava pro luskouny!

Slezská univerzita v Opavě zve v rámci své spolupráce se Zoo Ostrava k účasti na již 2. společném charitativním běhu. Tentokráte vybrané prostředky podpoří ohrožený druh luskounů. Výtěžek akce bude z větší části určen na stavbu a provoz záchranného a rehabilitačního centra na Sumatře. Charitativní běh pro všechny bez ohledu na věk a výkonnost se uskuteční v pátek 28. srpna v prostorách Zoo Ostrava.
  • Kamila Návratová
  • 24.06.2020

Kolika krajinami prochází ticho?

První vlaštovkou, oznamující letošní 30leté výročí vzniku Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, je výstava Krajiny ticha uspořádaná k připomenutí role profesora Zdeňka Stuchlíka, násobného emeritního děkana fakulty a prvního pověřeného rektora o rok mladší Slezské univerzity v Opavě.
  • 23.06.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Moravskoslezký kraj ocenil studenty zapojené při koronavirové krizi

Náměstek hejtmana Moravskoslezkého kraje pro sociální oblast oficiálně poděkoval studentům Slezské univerzity, kteří formou vykonání pracovní povinnosti pomáhali v době nouzového stavu.
  • Daniel Martínek
  • 18.06.2020

Erasmus v čase koronaviru? Studentka FVP Karolína Lančová se po karanténě vrátila do Slovinska

Doba je taková, že je nesnadné jen tak vycestovat do zahraničí. Posluchačka 2. ročníku oboru Veřejná správa a sociální politika odcestovala v rámci projektu Erasmus+ za svým studijním dobrodružstvím do Slovinska. V březnu vládním speciálem odcestovala zpět do Česka, aby se před nedávnem pod Triglav vrátila.
  • 16.06.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Spouštíme nový kurz speciální pedagogiky

V akademickém roce 2020/2021 zahajujeme na Fakultě veřejných politik v Opavě nový kurz celoživotního vzdělávání pro pedagogické pracovníky.
  • 10.06.2020

Rozhodnutí děkana č. 5/2020 Omezení k zamezení šíření koronaviru

Ke dni 10. 6. 2020 bylo vydáno nové rozhodnutí pana děkana, které upravuje pohyb a pobyt osob na fakultě v návaznosti na opatření související s koronavirovou krizí.
  • 02.06.2020

Studijní program Dentální hygiena nově na Slezské univerzitě v Opavě

Fakulta veřejných politik v Opavě letos v květnu získala akreditaci pro nový tříletý bakalářský studijní program Dentální hygiena. Opava se tak stala vedle Prahy a Brna třetím městem, kde je možno tento žádaný a perspektivní obor studovat v rámci vysoké školy.
  • 28.05.2020

Výsledky 1. kola voleb kandidáta na funkci děkana FVP v Opavě

Protokol o 1. kole volby kandidáta na funci děkana Fakulty veřejných politik v Opavě.