• Adéla Pluhaříková
  • 17.09.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Odklad začátku zimního semestru na Slezské univerzitě

Vzhledem k aktuální krizové situaci v souvislosti s povodněmi se z rozhodnutí rektora SU odkládá začátek výuky v zimním semestru na 30. září. Studenti nelékařských zdravotnických programů naší fakulty ale pokračují ve výuce již od čtvrtku 19. září.
  • 16.09.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Informace Slezské univerzity v souvislosti s povodňovou situací

V souvislosti s povodní bylo nutné přijmout řadu opatření. Upravit výuku, zrušit některé akce. Sledujte aktuální informace!
  • 16.09.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Moderní výzvy s Janem Háblem ZRUŠENY!!!

Pedagog a komeniolog Jan Hábl – to je host dalšího dílu přednáškového cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), který už šestým rokem pořádá Mendelovo gymnázium Opava s Fakultou veřejných politik. Ve čtvrtek 19. září v 11.15 hodin bude tentokrát v kinosále na Hauerově 4 hovořit na téma Škola jako dílna lidskosti – formování charakteru dle J. A. Komenského.
  • 15.09.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výuka na FVP zrušena do středy 18. 9.

V návaznosti na mimořádnou situaci vyvolanou povodněmi se ruší výuka nelékařských zdravotnických studijních programů do středy 18. září včetně.
  • Adéla Pluhaříková
  • 15.09.2024

Zrušen Seznamovák SLU 2024 z důvodu extrémního počasí

Vážení účastníci Seznamováku SLU 2024, s politováním vám musíme oznámit, že jsme byli nuceni zrušit letošní Seznamovák SLU 2024, který se měl konat ve dnech 16. až 19. září na Opavsku, kvůli extrémnímu počasí v regionu. Bohužel, současná situace v oblasti představuje značná rizika pro bezpečnost účastníků i organizátorů.
  • 14.09.2024

Kontrola studia a zápis předmětů do nového akademického roku 2024/2025

Máme tady konec léta! Tímto bychom vám rádi připomněli, že se blíží termín pro splnění studijních povinností za akademický rok 2023/2024 a zápis předmětů do akademického roku 2024/2025.
  • 13.09.2024

Připojte se online k Mezinárodní konferenci INNLocal v Brémách

Ve dnech 17. - 19. září se koná první ze tří mezinárodních konferencí v rámci projektu Erasmus+ „INNLocal - Innovation in and through Local Governments“
  • 12.09.2024
  • Staženo dne 18.09.2024

Semináře pomáhají seniorům seznámit se s problematikou násilí

Násilí a domácí násilí na seniorech - to byla hlavní témata dvou seminářů, které uspořádal Ústav pedagogických a psychologických věd v rámci cyklu Cítím se bezpečně pro zájemce z věkové kategorie 60+.
  • 09.09.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Ve středu 16. října proběhne imatrikulace prváků i slavnostní promoce absolventů

Studenty prvních ročníků čeká imatrikulace, úspěšné absolventy pak promoce. Na tu je nutné se předem registrovat a uhradit poplatek.
  • 04.09.2024

Přijďte v pátek 27. září od 17 hodin na Noc vědců! Ta letošní bude plná proměn

Celostátní akce Noc vědců se každoročně snaží dokázat, že věda není nudná, ale naopak studnice zajímavých poznatků a objevů. Nechává proto veřejnost po celé České republice nahlédnout do míst, kde vědci pracují. Otevřeny bývají výzkumné ústavy, hvězdárny, planetária, muzea, science centra či školy, mezi které patří i Slezská univerzita.