• 27.01.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Šetřeme energiemi, děláme to pro sebe

• 18.01.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Moderní výzvy lidstva s dokumentem Strážci paměti

První letošní díl cyklu Moderní výzvy lidstva proběhne 7. února od 11:00 ve výjimečném provedení. Součástí programu bude projekce dokumentárního filmu Strážci paměti o ruském sdružení Memorial a jeho současné situaci a také beseda s jeho ruskými i českými představiteli. Hosty budou Boris Bělenkin, ředitel knihovny Memorialu v Rusku, a Nela Laryšová, místopředsedkyně sdružení Memorial v ČR. Beseda bude překládána.
  • 18.01.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Projektoví manažeři získali prestižní mezinárodní certifikaci

Naše fakulta udělala další krok k tomu, aby byl její projektový management veden na špičkové úrovni. Vedoucí i pracovnice Oddělení pro rozvoj a řízení projektů totiž po intenzivní přípravě a sérii kurzů získaly mezinárodně platnou certifikaci IPMA stupně C. Certifikace se uděluje podle délky praxe a obtížnosti řešených projektů s označením level A až D.
  • 15.01.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta připravuje přednášky pro klub seniorů

Jednou z mnoha aktivit, kterou odborníci z Fakulty veřejných politik (FVP) opavské Slezské univerzity přispívají ke vzdělávání a aktivnímu trávení volného času zástupců starší generace, jsou i přednášky v městském Klubu pro seniory. Spolupráce začala vloni na podzim a bude pokračovat i do budoucna.
  • 10.01.2023

Studenti vyrobili pomůcky pro Dětské centrum Čtyřlístek

Před vánočními svátky byly předány první vyrobené pomůcky pro děti se zrakovým postižením z Dětského centra Čtyřlístek – pracoviště Zámku Dolní Životice. Tyto pomůcky stimulující zvláště hmat a sluch vytvořila studentka Fakulty veřejných politik v Opavě z 1. ročníku bakalářského studijního programu Speciální pedagogika Irena Volmanová.
  • 07.01.2023

Zápis předmětů do LS AR 22/23

Byly vydány informace týkající se zápisu předmětů do LS AR 2022/2023.
  • 04.01.2023

Zahájení výstavy „Sandarmoch – kde stromy mají tváře” v Opavě

Ve středu 11. ledna 2023 v 17:00 proběhne slavnostní zahájení výstavy Sandarmoch – kde stromy mají tváře v UniPointu v OC Breda & Weinstein (1. patro vedle Krevního centra). Výstava je věnována pamětnímu místu Sandarmoch v ruské Karélii, popravišti z dob stalinského teroru v letech 1937–1938, a jeho objeviteli Juriji Dmitrijevovi, vězněnému dnešním ruským režimem.
  • 30.12.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Přejeme vám krásné svátky a vše nejlepší do nového roku

Poklidné prožití vánočních svátku ve společnosti blízkých lidí, úspěšný vstup do roku 2023, štěstí, zdraví, naději, nové inspirace a energii přijímat výzvy – to vše vám přejeme za Fakultu veřejných politik v Opavě a těšíme se na setkání s vámi v novém roce.
  • 20.12.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Uzavření studijního oddělení v období svátků

Dovolujeme si informovat, že studijní oddělení FVP SU bude v termínu 23. 12. - 30. 12. 2022 uzavřeno. Přejeme všem hezké prožití vánočních svátků.
  • 12.12.2022

Udělejme společně dárkem pod stromeček radost dětem daleko od domova!

Pojďme trochu pomoci Ježíškovi a udělejme radost dětem, které budou trávit letošní Vánoce daleko nejen od svých domovů, rodin a blízkých a kamarádů, ale také svých tradic. Ukrajinské uprchlíky jsme vřele přivítali v naší zemi, když utíkali před útrapami válečného konfliktu, který nezavinili a za to jsme sklidili obdiv a respekt celého světa. Ukažme jim nyní, že naší tradicí jsou i empatie, soucit a srdce na dlani pro ty nejzranitelnější oběti války, děti, kterých máme jen na našich kolejích na Palhanci stále ubytovaných 61! Připojte se spolu s námi ke sbírce dobrovolnického centra Palanycja!