• 14.03.2017
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kurz pro pedagogické pracovníky k aplikaci podpůrných opatření jako nástroje inkluzivního vzdělávání (5. - 7. 6. 2017, Opava)

Cílem kurzu je rozšířit možnosti přístupu ke vzdělání a podpořit co největší využití vzdělávacího potenciálu každého žáka s ohledem na jeho individuální možnosti a schopnosti. Důraz bude kladen na aplikaci podpůrných opatření pro zajištění maximálně dosažitelného plnohodnotného vzdělávání v hlavním vzdělávacím proudu pro všechny žáky v inkluzivním vzdělávání.

• termín konání kurzu: 5. - 7. 6. 2017
  • místo konání kurzu: budova Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě, Bezručovo nám. 14, Opava, učebna C202
  • harmonogram kurzu:
    • 5. 6. 2017 12.00 – 18.30 hod. (30 min. přestávka)
    • 6. 6. 2017 13.00 – 18.00 hod. (30 min. přestávka)
    • 7. 6. 2017 13.00 – 18.00 hod. (30 min. přestávka)
  • tematické celky kurzu:
  • Inkluzivní vzdělávání (východiska, strategie, principy, podmínky inkluzivního vzdělávání) – 8 VH
  • Podpůrná opatření v inkluzivním vzdělávání – 6 VH
  • Vybrané aspekty pedagogické intervence – 6 VH
  • lektor kurzu: doc. Mgr. Eva Zezulková, Ph.D.

Účastníci po absolvování celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Registraci je nutné provést do 31. 5. 2017 elektronicky na adresu eva.sladka@fvp.slu.cz. V e-mailu uveďte seznam zájemců z řad pedagogických pracovníků včetně jejich e-mailové adresy.

• 10.02.2017
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Nabídka kurzu pro pedagogy základních škol (25. – 27. 10. 2017, Opava)

Nabízíme třídenní kurz zaměřený na vedení výuky na prvním stupni základních škol podle metodiky mezinárodního programu Začít spolu (Teacher Education Program Step by Step). Cílem kurzu je podpořit kompetence pedagogických pracovníků základních škol a rozvíjet tím systém kvality povinného školního vzdělávání.

• termín konání kurzu: 25. - 27. 10. 2017
  • lektorky: Anna Babanová a Jana Kargerová

Účastníci po absolvování celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu. Kurz je financován z projektových prostředků OP VVV a je pedagogické veřejnosti nabízen zdarma. Účast v kurzu není podmíněna aktuální participací v projektu, nabídka je platná pro všechny pedagogické pracovníky.

Registraci je nutné provést do 29. 9. 2017 elektronicky na adresu eva.sladka@fvp.slu.cz. V e-mailu uveďte seznam zájemců z řad pedagogických pracovníků včetně jejich e-mailové adresy.

• 10.02.2017
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Nabídka kurzu pro pedagogy základních škol (25. – 27. 10. 2017, Opava)

• termín konání kurzu: 25. - 27. 10. 2017