Přednášky na středních školách mají úspěch

• Eva Sladká
  • 13.12.2018
Doc. Jitka Skopalová přednášela dne 11. prosince 2018 tentokrát na střední škole v Havířově.
Začátkem letošního roku jsme nabídli středním školám přednášky tematicky zaměřené pro žáky středních škol. Největší zájem byl o téma doc. PhDr. Jitky Skopalové, Ph.D., která navštívila dne 11. prosince 2018 Střední školu Havířov - Prostřední Suchá, p. o.
Vedoucí Ústavu pedagogických a psychologických věd FVP SU v Opavě vedla přednášku na téma Když ženy propadnou alkoholu, která byla určena studentům 3. a 4. ročníků oboru Sociální činnost - sociálně výchovná. Studentky a studenti s lektorkou diskutovali specifika, příčiny a důsledky nadměrné konzumace alkoholu ženami, dále byli  seznámeni se situací konzumace alkoholu v ČR, s funkcemi alkoholu, s dopady alkoholu na lidské zdraví, zejména na zdraví žen, včetně těhotných žen. V této souvislosti byli účastníci přednášky informováni o problematice fetálního alkoholového syndromu.