Budoucnost ovlivněná umělou inteligencí – sociální péče

• Lada Dobrovolná
  • 08.03.2024
Miliony lidí na světě trpí v dnešní době osamělostí a jediným společníkem pro konverzaci se jim stává umělá inteligence. V kyberprostoru se ale bohužel setkávají s toxickým chováním a podvody, kterým se neumí bránit. Víte, jak AI co nejlépe využívat a nenechat se jí ovládat? Pusťte si na YouTube kanále Dobré vědět rozhovor s Luciou Drotárovou, pedagožkou naší fakulty .
V dnešním digitálním věku se technologie stává stále integrálnější součástí našich životů. Dobré vědět se svým protagonistou Jirkou Dobrým, studentem našeho studijního programu Multimediální techniky, vydalo odhadnout budoucnost světa, v němž se již umělá inteligence napevno zabydlela. Jak nám AI může ve spoustě věcí ulehčit život, ale i to, s jakými nástrahami musíme počítat – i to jsou otázky, na které postupně odpovídají naši pedagogičtí i vědečtí odborníci. Série obsahuje celkem 6 dílů rozhovorů, které zvědavě nakukují do všech součástí naší univerzity a jednotlivých vědních oborů.

Do prvních dílů, které vyšly na YouTube kanále Dobré vědět před 2 týdny, si Jiří Dobrý přizval odborníka z Ústavu informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty. Mgr. Kamila Matulu, Ph.D. a - RNDr. Martina Blaschkeho, Ph. D. z Výzkumného centra teoretické fyziky a astrofyziky našeho Fyzikálního ústavu. Děkujeme za všechny pochvalné komentáře pod videem!

Dnes na stejném kanále vyjde již 3. díl této série, který se věnuje budoucnosti sociální péče s Mgr. Luciou Drotárovou, PhD., z naší Fakulty veřejných politik, a hlavně tím, jak AI co nejlépe využít, a nenechat se jí ovládat.