Na workshopu představují Studenti studentům své bakalářské práce

• Lada Dobrovolná
  • 20.03.2024
Vždy jednou za semestr mají studenti Ústavu pedagogických a psychologických věd možnost zúčastnit se workshopu s názvem Studenti studentům. Během něj prezentují před publikem, které tvoří jejich spolužáci a akademičtí pracovníci fakulty, výsledky svých bakalářských prací.

Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Studenti, kteří plánují jít ke státním závěrečným zkouškám v nejbližším termínu, během vystoupení obhajují zvolený postup zpracování teoretické i praktické části své práce, zejména metodologie.

Díky této prezentaci mají naši studenti možnost zjistit, v jaké fází vypracování se nachází jejich práce v porovnání s ostatními. Mohou se také seznámit s tématy, která řeší jejich kolegové. Čas je samozřejmě i na otázky, názory a náměty, které otevírají prostor pro doplnění a obohacení jednotlivých textů,“ vysvětluje PhDr. Vladimíra Kocourková Ph.D., vedoucí Ústavu pedagogických a psychologických věd, který akci Studenti studentům již několik let pořádá. Workshopy přispívají nejen ke zkvalitnění úrovně bakalářských prací, ale pomáhají také zlepšit schopnosti jednotlivých studentů práce prezentovat a vést dialog s posluchači.

Povzbudit své kolegy nebo si jen poslechnout zpracovávaná témata přišly desítky studentů, a to i z nižších ročníků či z řad studujících kombinovanou formou. I pro ně jsou totiž prezentace přínosné a inspirativní a mohou jim v budoucnu pomoci při psaní vlastní závěrečné práce.

Nový obrázek