Debata nad problematikou sociální politiky v ČR a USA s Fulbrigt stipendistkou a děkankou Katolické univerzity ve Washingtonu dr. Jo Ann Regan

• Jana Špaková
  • 23.08.2021
Ve středu 18. 8. 2021 již podruhé navštívila Fakultu veřejných politik v Opavě děkanka americké Národní katolické školy sociálních služeb ve Washingtonu Dr. Jo Ann R. Regan (Fulbright stipendistka pro Českou republiku).

Na setkání s pracovníky Ústavu veřejné správy a sociální politiky se děkanka podělila o zkušenosti získané na vybraných fakultách univerzit v České republice (zmínila pobyt v Olomouci a v Praze) se zaměřením na sociální služby potřebným a též prezentovala zjištěné výsledky výzkumu, který spolu s absolventy a sociálními pracovníky realizovala v USA a v České republice.

Podrobně se věnovala porovnávání vzdělávání sociálních pracovníků, praktickému výkonu činnosti při poskytování sociálních služeb a v neposlední řadě kontrole u nás České republice a v USA. Vyzvedla klady našeho systému v sociální politice, zejména v oblasti rozsahu poskytovaných sociálních služeb, uvedla též rozdíly ve vzdělávání i kontrole, které jsou v USA velmi odlišné.

Poté se rozvinula bohatá diskuze k problematice všech tří oblastí a vzdělávání, uplatňování praxe i kontrole, která je nedílnou součástí sociální politiky.

Setkání s paní děkankou bylo pro všechny zúčastněné přínosným obohacením a podnětem pro další vlastní činnost v oblasti sociálních služeb.
Nový obrázek