Kulatý stůl na téma Kam kráčíš dentální hygieno?

• Adéla Pluhaříková
  • 21.03.2024
Na půdě naší fakulty proběhlo ve čtvrtek 21. března setkání u kulatého stolu s názvem Kam kráčíš dentální hygieno?, které společně zorganizovali Ústav nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik (ÚNZS FVP) a Oblastní Stomatologická komora (OSK) Opava.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná
V zasedací místnosti děkana se sešli 2 desítky zúčastněných – pedagogové ÚNZS včetně jeho vedoucí doc. PhDr. Yvetty Vrublové Ph.D., stomatologové, dentální hygienistky a zástupci komory v čele s předsedou OSK MUDr. Vítězslavem Hahnem, MBA. Na programu byla diskuze nad kompetencemi dentálních hygienistů, hovořilo se o jejich právní odpovědnosti i o spolupráci se stomatology.

Oblastní Stomatologická komora Opava a Fakulta veřejných politik chtějí pokračovat ve společných akcích i v budoucnu. Dosavadní kooperaci mají obě strany zájem prohlubovat, v blízké době proto chystají podpis smlouvy o vzájemné spolupráci.

Nový obrázek