Letní škola přivítá posluchače zdravotnických studijních programů

• Lada Dobrovolná
  • 17.08.2023
V srpnu proběhne na Fakultě veřejných politik již třetí ročník Letní školy. Ve dnech 21. až 23. srpna se učebny a auly zaplní posluchači prvního a druhého ročníku studijních programů Dentální hygiena, Všeobecné ošetřovatelství, Pediatrické ošetřovatelství a Porodní asistence, kterých se tu sejde bezmála stovka.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

„Letní školu pořádá od roku 2021 Ústav nelékařských zdravotnických studií, ke spolupráci vždy přizýváme odborníky z praxe. Jejím cílem je nabídnou studentům možnost rozšířit si znalosti v oblasti poskytování zdravotní péče, a to zajímavou a interaktivní formou, tedy nejen prostřednictvím přednášek, ale i workshopů a soutěží,“ uvedla vedoucí pořádajícího ústavu doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D.

V rámci Letní školy se studenti budou zabývat tématy od těch laikům srozumitelnějších jako jsou dárcovství krve, bělení zubů, hygiena rukou, HIV či první pomoc až po ta, jejichž názvy už neodborné veřejnosti příliš neřeknou, například Kardiochirurgie včetně ECMO problematiky či Autologní transplantace krvetvorby u roztroušené sklerózy. Projdou více než dvěma desítkami seminářů, přednášek a workshopů, které povedou kromě akademiků z FVP také odborníci ze Slezské nemocnice Opava, Fakultní nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice Bulovka. Celý program najdete zde.

Poslední den se studenti hravou formou „podívají na zoubek„ i angličtině a seznámí se s pravidly psaní literární rešerše. Na úplný závěr Letní školy si pak v rámci soutěže vyzkouší první pomoc v terénu.