Přednášky oboru Dentální hygiena jsou žádané

  • Viktorie Kovářová
  • 29.03.2023
Dentální hygiena se v dnešní době stává nedílnou součástí standartní péče o zuby. Přesto, že povědomí o tom, jak se starat o chrup v posledních letech mezi veřejností značně vzrostlo a mnozí o něj dbají skutečně pečlivě a pravidelně, k profesionální péči nám přece jen v celé řadě případů musí pomoci specialisté.
Autorka: Mgr. Lada Dobrovolná

Odborníci, kteří se podílejí na výuce studijního programu Dentální hygiena na Fakultě veřejných politik, se snaží přednáškami o zubní prevenci a hygieně šířit v dané oblasti osvětu. Zároveň připravují i prezentace, které představují daný studijní program. 

Oba typy přednášek se setkávají s velkým úspěchem. 

„Hodně nás těší děkovné dopisy, které dostáváme. Na přednáškách z oblasti dentální hygieny se podílejí jak mí kolegové, tak i samotní studenti a je vidět, že umí zaujmout. Žádají nás o ně školy, školky i další instituce,“ říká vedoucí Ústavu nelékařských zdravotnických studií doc. PhDr. Yvetta Vrublová, Ph.D.

Její slova potvrzuje například článek, který po přednášce o studijním programu Dentální hygiena napsali na školní web studenti Slezského gymnázia.

Pracovníci ústavu nelékařských zdravotnických studií umí přednášky „ušít“, jak se říká, na míru. Jejich obsah dokáží přizpůsobit posluchačům všech věkových skupin tak, aby byly srozumitelné posluchačům od předškolních dětí až po dospělé či seniory.