Stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv pro akademický rok 2022/2023

• Jana Bortlíková
  • 02.11.2021
Stipendijní pobyty pro studenty a akademické pracovníky - Akademická informační agentura
Studenti i akademičtí pracovníci veřejných vysokých škol v České republice mají možnost získat stipendium na studijní a výzkumné pobyty nebo letní jazykové kurzy na vysokých školách ve třiceti zemích světa. Kromě evropských destinací je možné vyjet i do Egypta, Číny, Japonska, Mexika nebo Peru. Zájemci z veřejných vysokých škol mohou využít tři druhy mobilit: studijní pobyty (pro studenty), letní jazykové kurzy a výzkumné či přednáškové pobyty (pro VŠ pedagogy). Studijní pobyty mohou trvat až jeden akademický rok, výjimečně celé studium.

Stipendijní nabídky
AIA každoročně vydává katalog stipendijních nabídek s popisem jednotlivých druhů pobytů.

Převzato z webu DZS, bližší informace ZDE.

V případě zájmu o stipendijní pobyt prosím kontaktujte nejdříve Referát zahraničních vztahů FVP SU.