Lyžařské kurzy

Oddělení tělesné výchovy pořádá každoročně kurzy pro začínající i pokročilé lyžaře a snowboardisty. Kvalitnější je kurz na Chopku v slovenských Nízkých Tatrách. Kvalita služeb je srovnatelná s Alpami, ale cena je mnohem nižší. Ubytování je zajištěno v Liptovském Mikuláši a připraven je pravidelný odvoz k sjezdovkám a zpět. Nejnáročnější lyžaře, nebo ty, kteří chtějí intenzivně pracovat na zlepšení lyžařských a snowboardových dovedností, potěší kurz v Alpách. Při výběru střediska klademe maximální důraz na poměr kvality a ceny, která je vždy nižší než u cestovních kanceláří. Přihlásit se můžete u odborných asistentů tělesné výchovy nejpozději do začátku prosince.

Vodácké kurzy

Na jaře, většinou v květnu, pravidelně sjíždíme vody okolních i vzdálených řek. Pro kanoisty a kajakáře je určen vodácký kurz na řekách Moravy a Slezska, rafteři si příjdou na své při sjíždění alpských řek v Rakousku a Slovinsku. Lodě, pádla, záchranné vesty a přilby, dopravu, dostatek vody v řekách a kvalitní vedení vždy zajistíme. Informovat se můžete u odborných asistentů tělesné výchovy a aktuální nabídka bude na webových stránkách již začátkem letního semestru.

Kvalifikační kurzy

Oddělení tělesné výchovy pořádá kvalifikační kurzy pro instruktory školního lyžování, snowboardingu a vodní turistiky. Pokud se chcete stát těmito instruktory a obdržet licenci Ministersva školství, která vám umožní pracovat na lyžařských a vodáckých zájezdech všech druhů škol, informujte se v oddělení tělesné výchovy.  Absolventi kurzů získají licenci MŠMT ČR, která umožňuje vykonávat instruktorskou činnost na lyžařských resp. snowboardových zájezdech škol. Kurzy pořádáme v kvalitním lyžařském středisku Bílá v Beskydech, které má výhodu stálých klimatických podmínek a umělého zasněžování.

 • Kurz Instruktor školního lyžování
  • Kvalifikační kurz pro instruktory školního lyžování
  • Kurz je určen středně pokročilým a lepším lyžařům. Cílem je rozvoj dovedností a vědomostí potřebných k výuce lyžování. Absolventi získají průkaz „Instrukor školního lyžování“. Tato kvalifikace umožní držitelům účastnit se tzv. lyžáků základních a středních škol jako placený instruktor (příjemná brigáda na horách). Platnost kvalifikace je 5 let. Číslo akreditace:  32510/2020-4 - 829.
  • Kurzy proběhnou pod vedením učitelů lyžování ve středisku Bílá v Beskydech
  • Cena za kurzovné, průkazy a ubytování s plnou penzí je 4590,- Kč. V ceně nejsou zahrnuty vleky (předpokládáme 800,- Kč za kurz), doprava je individuální.
 •   Kurz Instruktor školního snowboardingu
  • Kvalifikační kurz pro instruktory školního snowboardingu
  • Kurz je určen začátečníkům i pokročilým snowboardistům. Cílem je rozvoj dovedností a vědomostí potřebných k výuce jízdy na snowboardu. Absolventi získají průkaz „Instrukor školního snowboardingu“.Tato kvalifikace umožní držitelům účastnit se tzv. lyžáků základních a středních škol jako placený instruktor snowboardingu a také umožňuje instruktorskou činnost v komerčních lyžařských školách. Platnost kvalifikace je 5 let. Číslo akreditace:   32510/2020-4 - 829.
  • Kurzy proběhnou pod vedením lektorů snowboardingu ve středisku Bílá v Beskydech.
  • Cena za kurzovné, literaturu, průkazy a ubytování s plnou penzí je 4590,- Kč. V ceně nejsou zahrnuty vleky (předpokládáme 800,- Kč za kurz), doprava je individuální.

Ostatní kurzy

Dalšími jsou kurz vysokohorské turistiky (plánovaný na září) a cyklistický kurz (červen). Tyto proběhnou za předpokladu zájmu dostatečného počtu studentů.