• 20.05.2024

Exkurzie Ústavu historických věd

V rámci prípravy študentov na prax organizuje ÚHV pravidelné exkurzie, kde si študenti majú možnosť vyskúšať sprevádzanie kolegýň a kolegov v teréne a výklad problematiky.
  • 20.05.2024

Workshop na Ústavu archeologie

Dne 16. 5. 2024, se uskutečnil workshop experimentální archeologie na Ústavu archeologie FPF SU v Opavě. Mentorem celé akce byl náš absolvent Mgr. Jan Pavelka, který se dlouhodobě věnuje zkoumání pravěkých postupů při výrobě nejen kamenné štípané industrie, ale také kostěné a parohové.
  • 17.05.2024

Opavský páv – den třetí

Poslední den 11. ročníku mezinárodního filmového festivalu Opavský páv se nesl zejména ve znamení vyhlášení výsledků festivalové soutěže. Přinesl ale i další zajímavé momenty. Dopoledne proběhla druhá část workshopu Color Gradingu a také fotografický workshop, zaměřený na tvorbu fotogramů.
  • 16.05.2024

Pod školním hřištěm v Opavě našli archeologové mincovní poklad

Při archeologickém výzkumu byl Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Ostravě, v prostoru školního hřiště na ulici Praskova v Opavě, nalezený výjimečný soubor, který zahrnoval nejen středověké zlaté a stříbrné mince, ale také důležité doklady o středověkém osídlení regionu.

Opavský páv – den druhý

Workshop Color Gradingu, soutěžní projekce, setkání s hercem, režisérem, scenáristou a spisovatelem Denisem Šafaříkem a Filmový kvíz – tak ve stručnosti vypadal druhý den 11. ročníku mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Úspěšná dvojice pražských výstav Vladimíra Birguse

V galerii Czech Photo Centre v Praze byla od 10. dubna do 9. května 2024 otevřena výstava Vladimíra Birguse Černá a bílá reflektující jeho ranou tvorbu datovanou od sedmdesátých let přibližně do roku 1989.
  • 15.05.2024

Opavský páv – den první

11. ročník festivalu Opavský páv má za sebou zahajovací den. V 18.00 hodin jej oficiálně zahájila děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Irena Korbelářová a vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, který festival pořádá, Monika Horsáková.
  • 15.05.2024

Studenti z ITF bodovali v soutěži Osobnost české fotografie do 30 let

Studenti Institutu tvůrčí fotografie FPF v Opavě Viol Hertelová a Matyáš Páleníček byli minulý měsíc Asociací profesionálních fotografů oceněni ve fotografické soutěži Osobnost české fotografie v kategorie Mladá fotografie do 30 let.
  • 13.05.2024

Letošní vizuál Opavského páva pracuje s nostalgií a estetikou poznaného

Mezinárodní festival studentských filmů Opavský páv se každý rok představuje v novém vizuálním stylu, který vždy reflektuje aktuální trendy v grafickém designu. Jeho autorkou je pedagožka Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, který festival organizuje, Kristína Pupáková.
  • 10.05.2024

Galerie Hauerova 4 představí dvojici fotografů Jabůrkovou a Turka

Vernisáž výstavy proběhne 14. května 2024 od 17.15 hodin. Výstavu si pak můžete prohlédnout až do 7. října 2024 každý všední den od 10.00 do 18.00 hodin v budově Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Hauerova 4, Opava.