Opavský páv – den první

  • Kamila Návratová
  • 15.05.2024
11. ročník festivalu Opavský páv má za sebou zahajovací den. V 18.00 hodin jej oficiálně zahájila děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Irena Korbelářová a vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, který festival pořádá, Monika Horsáková.
Kromě projekcí soutěžních filmů, zahrnoval audiovizuální workshop pro žáky základních škol, v rámci kterého si mohli vyzkoušet natáčení ve studiu, klíčování, plastelínovou animaci, práci ve fotokomoře či luminografii, vernisáž v Galerii Hauerova 4, na níž představilo duo J3T fotografie ze svého projektu cityLOVE, vše završila afterparty v klubu Gottfrei, na níž zahrála skupina Laokoon. 

Dnes pokračuje program druhým dnem. Kromě festivalových projekcí se můžete těšit na workshop Color Gradingu, literárně-scénické odpoledne na nádvoří budovy FPF na Masarykově 37, projekci filmu O malých věcech s debatou se scenáristou, režisérem a hercem Denisem Šafaříkem. Druhý festivalový den uzavře filmový kvíz v Pivotéce 13.

Literárně-scénické odpoledne:
AUTORSKÉ ČTENÍ
12.30 Jakub Chrobák
13.00 Radek Touš
13.30 Jakub Pergler
SCÉNICKÉ ČTENÍ
14.00 Guillaume Apollinaire: Pásmo
– inscenovaná poezie v překladu Karla Čapka 
– Výstup z předmětu Umělecký přednes pod vedením Jany Cindlerové a Jakuba Chrobáka
– Účinkují studenti SP Kulturní dramaturgie v divadelní praxi: Krystyna Kučerová, Tomáš Chudoba, Lucie Menyhardová, Dominika Vichrová, Kateřina Walachová, Eliška Weberová