Laureátem Ceny rektora SU v Opavě za rok 2020 se stal historik prof. PhDr. Jiří Knapík, Ph.D.

• Kamila Návratová
  • 12.05.2021
Leureátem Ceny rektora Slezské univerzity v Opavě  za vědeckou, uměleckou a jinou tvůrčí činnost za rok 2020 se letos stal akademický pracovník Ústavu historických věd, historik Jiří Knapík.

Rektor Slezské univerzity ocenil především jeho nejnovější publikaci "Heller & Kristian aneb Opavská Vest pocket revue (1933)", v níž širokou veřejnost seznámil s téměř zapomenutou divadelní hrou z opavského středoškolského prostředí meziválečných let. Jiří Knapík cenu získal již potřetí, oceněn byl rovněž v letech 2011 a 2019. Celkem byla od roku 2009 pracovníkům Ústavu historických věd udělena již čtyři tato ocenění. Jiří Knapík by měl své ocenění osobně převzít (pokud to epidemiologická situace dovolí) při příležitosti zahájení akademického roku 2021/2022 letos na podzim.

Přečtěte si více o publikaci Heller & Kristian aneb Opavská Vest pocket revue (1933) v revue Theatralia.

Osobní stránka prof. PhDr. Jiřího Knapíka, Ph.D.

Více informací o Ceně rektora SU naleznete zde.