Fotografie z dílny Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby jsou k vidění ve foyer Nové radnice v Ostravě

• Kamila Návratová
  • 18.06.2020
Výstava s názvem Jsem stipendista města Ostravy!!! je prvním výsledkem spolupráce Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby s městem Ostrava. Vernisáž proběhla 16. června.
Výstava fotografií zachycuje nadané vysokoškolské studenty před ostravskými dominantami. Za konceptem a realizací výstavy stojí Monika Horsáková, Kristína Pupáková a Kamila Návratová. „Fotografie kombinují portréty studentů a osobní texty zaměřené na jejich vztah k Ostravě a vzdělání,“ upřesňuje vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Monika Horsáková. Mezi místy, na kterých se fotografie pořizovaly, jsou například porubský Oblouk a Hlavní třída, dřevěný kostel sv. Kateřiny v Hrabové, Dolní Vítkovice, věž Nové radnice, Komenského sady, sad Milady Horákové s plastikami ze slavného Sympozia prostorových forem z 60. let 20. století nebo nám. Svatopluka Čecha s kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a další zajímavé lokality moravskoslezské metropole.

Jde o jeden ze dvou projektů, který ve spolupráci s městem Ostrava aktuálně realizujeme. Tím druhým jsou Ostravské sportovní hry. Pro které jsme vyrobili znělku a také image video se sprinterem Zdeňkem Stromšíkem, mistrem republiky a českým rekordmanem, a s reprezentantkou České republiky ve florbalu Michaelou Kubečkovou. „Oba jsme zachytili na netradičním tréninku v parku a u řeky Ostravice. Natáčet jsme totiž museli v době mimořádných opatření kvůli Covidu-19. Nakonec jsme díky tomu ale získali exkluzivní záběry,“ doplňuje Monika Horsáková. Oba spoty budou mít premiéru na podzim na Čokoládové tretře.

FOTO: Jiří Zerzoň