V expozici fotografických knih na mezinárodním fotografickém festivalu Rencontres d Arles je zastoupeno mnoho studentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie

• Ondřej Durczak
  • 19.07.2019
Na mezinárodním fotografickém festivalu v Arles jsou k vidění nejnovější knihy studwentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie

Na výstavě fotografických publikací, vydaných v letech 2018–2019 a otevřené od konce června až do 22. září 2019, je mnoho knih od pedagogů, studentů a absolventů ITF (Ondřej Durczak, Josef Moucha, Arkadiusz Gola, Jiří Siostrzonek, Michał Szalast, Adrian Wykrota, Michal Matoušek, Branislav Stepanek, Rafał Milach, Vladimir Birgus, Grzegorz Dąbrowski). Jsou mezi nimi i knižně vydané bakalářské a diplomové práce z ITF (Ondřej Durczak, Michal Matoušek a Branislav Štěpánek).

Do reprezentativní publikace Arles – Les Roncentres de la photographie – 50 ans d’historie, vydané k 50. výročí festivalu, byly zařazeny dvě fotografie Vladimíra Birguse (jedna i na zadní straně obálky), vybrané ředitelem festivalu Samem Stourdzém vedle děl Roberta Franka, Williama Kleina, Martina Parra, Annie Leibovitz, Franca Fontany, Raymonda Depardona a dalších fotografů.

Katalog polských studentů ITF Made in Opava

Branislav Štěpánek, Stredoeuropský dom fotografie