FPF je opět součástí K21

• Kamila Návratová
  • 26.02.2024
Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě vás zve na knihovnickou konferenci s názvem Kniha ve 21. století, která se uskuteční 20. a 21. března 2024 v prostorách Moravskoslezské vědecké knihovny a City Campusu v Ostravě. Tématem letošního ročníku je Od čtenářství k umělé inteligenci. Čeká vás bohatý a zajímavý program, který zahrnuje například ukázkovou lekci trénování paměti, exkurzi v prostorách Univerzitní knihovny Ostravské univerzity a mnoho dalšího.
V ostravském City Campusu se od přednášejících dozvíte například o důležitosti čtenářské gramotnosti, výzkumu četby, zjistíte, jak být empatickými inovátory, nebo zda nás umělá inteligence může oklamat. Navíc si budete moci prohlédnout také architektonický skvost bývalého uhelného města, jímž se pyšní Katedra studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

V rámci doprovodného programu vám v Moravskoslezské vědecké knihovně představí makerspace dílnu, digitalizační pracoviště a jejich aktivity nebo si vyzkoušíte trénování paměti.

Na hlavní i doprovodný program je nutné provést přihlášení na webu konference. Tak neváhejte a zamluvte si své místo! Na webu naleznete také další informace k programu, vložnému i platbě.