Pedagog ITF Roman Vondrouš vyhrál Czech Press Photo

• Kamila Návratová
  • 05.02.2024
Další mimořádný úspěch pedagoga a doktoranda ITF MgA. Romana Vondrouše. Ten 31. 1. 2024 získal v Národním muzeu v Praze za přítomnosti prezidenta republiky Petra Pavla, primátora Prahy Bohuslava Svobody a dalších významných hostů hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo a titul Fotografie roku 2023 a k tomu jednu druhou cenu v kategorii Umění a kultura a dvě třetí ceny v kategoriích Sport a kategorii Aktualita.
Vedle toho má další fotografie na výstavě, která probíhá v Národním muzeu v Praze až do 31. 8. 2024.
Roman Vondrouš na konci loňského července na Obvodním soudu pro Prahu 8 zachytil příznivce Patrika Tušla obviněného z obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka. Snímek se stal fotografií roku 2023.
Ocenění v soutěži ale získali i další absolventi Institutu tvůrčí fotografie. Honza Sakař 3. místo v kategorii Umění a kultura. Druhé nejvýznamnější ocenění v soutěži – Grant primátora města Prahy získal absolvent Vít Šimánek. Ten byl oceněn také třetí cenou v kategorii Lidé, o kterých se mluví.
Mezi vystavenými soutěžními fotografiemi v Národním muzeu jsou práce stávajících studentů ITF Petry Jeřábkové nebo Eduarda Palíška.

Výsledky k prohlédnutí