Ani v „době covidové“ nebudou studenti a pedagogové ÚLGaTu ochuzeni o přednášky odborníků z praxe

• Kamila Návratová
  • 11.03.2021
Tradičně velmi oblíbené přednášky odborníků z praxe se vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci uskuteční on-line.
Zástupci organizací působících v oblasti cestovního ruchu se o své zkušenosti podělí se studenty a pedagogy Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu prostřednictvím platformy MS Teams. Aktuální informace související s předměty vyučovanými v rámci oboru Lázeňství a turismus a zároveň odrážející nelehkou situaci, se kterou se musejí podniky pandemií těžce zasaženého odvětví vypořádat, budou náplní všech přednášek, i když tematicky odlišných. Pan Dalibor Rybiář z DCK Rekrea Ostrava se 11. 3. 2021 zaměří na téma „Nový produkt CK v covidové době“, Ing. Tibor Macík – ředitel stravovacího úseku v Priessnitzových léčebných lázních Jeseník představí 17. 3. 2021 specifika lázeňské gastronomie, jeho kolegyně ředitelka obchodního úseku – Ing. Kateřina Tomášková se v dalším týdnu bude věnovat specifikům lázeňství v turistickém ruchu a zdravotnictví. V průběhu března a dubna pak budou následovat další neméně zajímavé přednášky, a to JUDr. Kláry Dvořákové - odbornice na cestovní právo a honorární konzulky Islandu v ČR, Ing. Zuzany Vašutové – ředitelky Hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, Mgr. Davida Karčmáře – ředitele Moravian-Silesian Tourism, Jana Černého, DiS. – ředitele Turistické oblasti Opavské Slezsko a v neposlední řadě obchodního a produkčního ředitele CK ATIS a zároveň místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Petra  Krče.

Přednášky jsou realizovány v rámci projektu „Zvýšení kvality vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě ve vazbě na potřeby Moravskoslezského kraje“ reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_058/0010238 spolufinancovaného Evropskou unií