• 09.10.2020

Nové centrum Pro Lingua se představuje

Dne 8. 10. 2020 bylo slavnostně otevřeno metodické, kulturní a odborné centrum výuky cizích jazyků Pro Lingua při Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 05.10.2020

Workshop a přednáška „Moderní trendy světové kuchyně“ s šéfkuchařem Pavlem Sapíkem

Studenti a pracovníci Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu FPF v Opavě měli ve dnech 23. a 24. září 2020 jedinečnou možnost zúčastnit se přednášky a workshopu na téma „Moderní trendy světové kuchyně“.
  • 01.10.2020

Rozsviť svět IT nápadem!

Přihlas se do soutěže, díky které můžeš pomoct společnosti… Zkus se zapojit se svými spolužáky do soutěže Light Up – Rozsviť svět IT nápadem, kterou pořádá partner Ústavu informatiky, IT firma TietoEVRY!
  • 23.09.2020

Workshop o studentských výjezdech ERASMUS+

Rádi byste studovali v cizině, ale nevíte kam vyrazit? Přijďte na informační schůzku ke studentským výjezdům v rámci programu Erasmus+.
  • 22.09.2020

Prázdninové akce v Raduni

Tým experimentální retro-gastronomie Filozoficko-přírodovědecké fakulty pod metodickým vedením prof.. Ireny Korbelářové, ani o prázdninách nezahálel.
  • 21.09.2020

Česko-polská konference o barokní literatuře

Ve čtvrtek 17. září proběhla na půdě Ústavu bohemistiky a knihovnictví FPF SU mezinárodní konference České a polské literární baroko / Česki i polski barok literacki.
  • 14.09.2020
  • Staženo dne 18.09.2020

Kontrola studia a zápis předmětů

Vážení studenti, dovolujeme si připomenout, že už jen do pátku 18. 9. 2020 probíhá kontrola studia akad. roku 2019/2020 a zápis předmětů do zimního semestru akad. roku 2020/2021.
  • 14.09.2020

Jan Vlček – Átman

Jan Vlček, student 2. ročníku NMS oboru Audiovizuální tvorba na Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby vystavuje aktuálně v nitranské fotogalerii Trafačka svůj soubor Ātman, glitch-artové fotografie, které pracují se záměrnou chybou v digitálním algoritmu.
  • Daniel Martínek
  • 09.09.2020

Výstava doktorandů ITF s názvem Roztroušená paměť ukáže Karvinsko v jiném světle

Již 63. ročník kulturního multižánrového festivalu Bezručova Opava odstartoval 1. září. V rámci něj můžete ve čtvrtek 24. 9. od 18.00 navštívit vernisáž výstavy Roztroušená paměť v KUPE Opava, na které budete moci zhlédnout fotografie doktorandů Institutu tvůrčí fotografie (ITF) z okolí pohornické krajiny Karvinska.
  • 03.09.2020

Opavský páv letos kromě filmových projekcí a bohatého doprovodného programu nabídne i unikátní výstavu v ulicích Opavy

OPAVA – Od úterý 29. září do čtvrtku 1. října 2020 proběhne na půdě Slezské univerzity 7. ročník mezinárodního studentského festivalu Opavský páv. Jde o festival, který připravují studenti a pedagogové oboru Audiovizuální tvorba z Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby. Letos je festival součástí 63. ročníku Bezručovy Opavy.