• 30.11.2022

Jobspin Job & Relocation Fair

V sobotu 26. 11. 2022 se v Ostravě na Černé louce uskutečnil největší veletrh práce a služeb pro cizince v ČR Jobspin Job & Relocation Fair. Během této jedinečné události bylo možné potkat cca 80 % expatů, 10 % cizinců zvažujících relokaci a 10 % Čechů.
  • Peter Mlích
  • 28.11.2022

Protokol o výsledku volby děkanky - 28. 11. 2022

• 25.11.2022

Národní online veletrh českých vysokých škol v regionu jihovýchodní Asie

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě se již podruhé zúčastnila národního online studentského veletrhu českých vysokých škol, tentokrát v regionu jihovýchodní Asie.
  • 23.11.2022

Napoleon stále inspirující

Pedagog Ústavu historických věd a vedoucí Oddělení muzeologie, památkové péče a kulturního dědictví PhDr. Marian Hochel, Ph.D. má na kontě další napoleonskou monografii. Tentokrát v ní analyzuje struktury (re)prezentace Napoleona a vybraných osobností jeho doby.
  • 21.11.2022

V Galerii Hauerova 4 budou k vidění díla Romana Ďurčeka

Roman Ďurček (nar. 1990) je absolventem banskobystrické akademie umění v oboru malba v ateliéru prof. Ľudovíta Hološky. Je nositelem několika cen, finalistou významných slovenských výtvarných soutěží a absolvoval na své mládí obdivuhodnou řádku výstav, samostatných i kolektivních, na Slovensku, v Čechách, v Rakousku.
  • 15.11.2022

Erasmus očima účastníka aneb JÁ SDÍLÍM, TY VYJEĎ!

Já sdílím, ty vyjeď! Zajímá vás studium v zahraničí? Chcete zjistit, jaké jsou zkušenosti studentů, kteří za studiem vycestovali? Pak nesmíte 23. 11. od 14:00 hod. chybět na akci ERASMUS očima účastníka!
  • Peter Mlích
  • 15.11.2022
  • Staženo dne 19.11.2022

Děkanské volno pro studenty prezenční formy studia - 18.11.2022

Děkanské volno - 18.11.2022 - pro studenty prezencni formy
  • Kamila Návratová
  • 11.11.2022

Mezi řádky Meziřádků!

Šestnáctý ročník multižánrového Festivalu Na cestě s podtitulem Meziřádky ukázal Opavě pestré ztvárnění obyčejných lidských pocitů a prožitků v neotřelých formách. Uspořádali ho – jako již tradičně – studenti 3. ročníku oboru Kulturní dramaturgie v divadelní praxi Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě a letos byl výrazný svou dramaturgií i autorskými projekty samotných studentů.
  • 10.11.2022

Institut tvůrčí fotografie uspořádal na Měsíci fotografie a Off festivalu v Bratislavě tři výstavy

Nejdůležitější aktivitou ITF FPF Slezské univerzity v Opavě bylo uspořádání výstavy rozsáhlé výstavy Tvárou v tvár (Face to Face) s podtitulem Portréty, autoportréty a autoreflexe studentů a studentek Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě. Kurátor Vladimír Birgus ve spolupráci s pedagogy ITF Ondřejem Durczakem, Josefem Mouchou, Václavem Podestátem a Michałem Szalastem koncipoval výstavu výhradně z těch nejnovějších diplomových, bakalářských a klauzurních prací, které na ITF vznikly v roce 2022.
  • Kamila Návratová
  • 09.11.2022

Týden Akademie věd na FPF

Přednášky, workshopy, exkurze, projekce či diskuze. To a mnohem více nabídnul opavský program druhého ročníku vědeckého festivalu Týden Akademie věd ČR 2022, který se uskutečnil ve dnech 1. 11. až 3. 11. 2022 v prostorách Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.