Během svých jednání, konaných ve dnech 26. až 28. března 2025, se zabývali tématem vzdělávání v oblasti historie a občanské výchovy na základních a středních školách. Diskutovali také o situaci v národním školství ve střední Evropě, zejména o probíhajících i zamýšlených reformách v oblasti vzdělávání v jednotlivých zemích. Konkrétní podněty a náměty pak přenesli do programu mezinárodní konference Česko-polsko-slovenská spolupráce v oblasti dějepisu a občanské výchovy, která se konala v gesci Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě a Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego.
Během neformálních jednání se prof. Korbelářová setkala se svým protějškem z Nitry, děkanem tamější Filozofické fakulty Univerzity Konštantýna Filozofa prof. PhDr. Martinem Hetényim, PhD. Dohodli se na oživení kdysi kvetoucí spolupráce na poli vědy a výzkumu i na možných výměnných pobytech studentů a pedagogů.
Doprovodným bodem programu mezinárodního setkání uvedené Česko-polské vědecké společnosti byla příprava základní programové skladby II. kongresu polských bohemistických a českých polonistických studií v roce 2028, na jehož pořádání se bude fakulta podílet.