Expozice Institutu tvůrčí fotografie na veletrhu Art Market Budapest

• Kamila Návratová
  • 30.10.2023
Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty SU v Opavě byl už potřetí pozván k účasti na jednom z největších uměleckých a fotografických veletrhů Art Market Budapest / Art Photo Budapest v Budapešti (https://amb.hu/).
Získal přitom výstavní prostor v areálu Bálna,kde vystavovalo přes 100 galerií, uměleckých festivalů, muzeí a škol z více než 30 států. Kurátor a vedoucí ITF Vladimír Birgus připravil expozici vybraných fotografií současných 7 studentek ITF (Daniela Búryová, Eva Bystrianská, Zuzana Fajmonová, Martina Koubková, Vendula Mlejnská, Katarzyna Navarra a Kateřina Sýsová) a výstavu řady autorských knih a katalogů. Expozice vzbudila velkou pozornost a stala se významnou propagací ITF, FPF a celé Slezské univerzity v Opavě na mezinárodní scéně. Samostatnou výstavu na veletrhu měl doktorand ITF Adam Pańczuk. Veletrh navštívilo ve dnech 18. – 22. 10. 2023 přes 30 tisíc lidí.