Cyklus mezinárodních archeologických přednášek pokračuje

• Kamila Návratová
  • 29.05.2023
Dne 25.5. proběhl druhý cyklus přednášek polských kolegů z Wroclawské univerzity.

Na Ústavu archeologie FPF SLU v Opavě se uskutečnil druhý cyklus přednášek odborníků z Wroclawské univerzity. I tentokrát jsme měli možnost vyslechnout velice zajímavé příspěvky. Úvodního slova se ujal vedoucí ústavu doc. PhDr. Vratislav Janák, CSc., který srdečně kolegy přivítal na půdě univerzity a poděkoval za přijaté pozvání. Poté slovo předal dr hab. Miroslawu Masojćovi, prof. UWr, který nás seznámil z nejnovějšími výzkumy a výsledky prvních hominidů na území Afriky – Súdánu, kde již několik let se svým „týmem“ provádí systematické archeologické výzkumy. Neméně zajímavé téma přednesl prof. zw. dr hab. Jan Burdukiewicz, který posluchače blíže seznámil s nálezy jantaru z prostředí středoevropského paleolitu. Celé odpoledne se neslo v duchu přátelské atmosféry, ačkoli účast studentů nebyla příliš hojná. Budeme se těšit na další společná setkání.
Třetí závěrečný cyklus přednášek proběhne 31.5. od 11:00 opět v místnosti M5 v budově FPF SLU v Opavě. Můžete se těšit na profesora Pawła Valde-Nowaka, z Jagelonské univerzity, jež nám představí osídlení horských oblastí v neolitu.
Srdečně zveme všechny zájemce!

Andrea Hořínková