Vstupte, prosím!

  • Kamila Návratová
  • 16.03.2023
Uchazeči o studium navštívili v sobotu 11. března 2023 tradiční Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. Ve foyer na Masarykově třídě zástupci jednotlivých fakultních ústavů a institutu zodpovídali dotazy ohledně studijních programů, praktických záležitostí i fakultních aktivit. Připraven byl také doprovodný program v podobě přednášek a workshopů.
Na Masarykově třídě bylo soustředěno informační centrum, kde se návštěvníci dozvěděli to nejdůležitější o studiu. Přítomni byli také pracovníci Oddělení zahraničních styků, kteří zájemce seznámili s možnostmi studia na partnerských univerzitách a zahraničními stážemi. Otevřeno bylo i Studijní oddělení, které informovalo o kreditním systému, stipendiích či ubytování na kolejích. Po celé sobotní dopoledne byla nejen budoucím historikům přístupna konzervátorská laboratoř Ústavu historických věd, milovníci cizích jazyků zase mohli navštívit Jazykové centrum Filozoficko-přírodovědecké fakulty Pro Lingua. Studenti programu Audiovizuální tvorba si připravili ukázku klíčování, každý si tak mohl odnést fotografii „z výletu“, například od moře či s Eiffelovou věží, aniž by musel cestovat. 
Nechyběl ani doprovodný program v podobě tematických přednášek a workshopů. Uchazeči se dozvěděli, co se řeší v IT, jaký je v současném světě význam knihovnictví a literatury nebo prozkoumali archeologické nálezy. Byli také seznámeni s tradicemi a zvyky Italů, zasvěceni do adaptace a tvůrčího psaní nebo se během workshopu Erasmus+ vydali do zahraničí.  
Kromě Masarykovy třídy, mohli zájemci o studium navštívit také fakultní budovu na ulici Hauerova 4, kde je studenti a pedagogové Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby provedli filmovým ateliérem, fotokomorou, střižnou a dalšími profesními pracovišti. V kinosále se promítaly studentské filmy a byl zde představen nový bakalářský studijní program Historická dokumentaristika a mediální prezentace dějin. 
Děkujeme všem, kteří se Dne otevřených dveří na Filozoficko-přírodovědecké fakultě zúčastnili! Pokud se chcete dozvědět více informací nejen o studiu, tak si poslechněte speciální podcastovou sérii Pavillon, kterou jsme představili v rámci Online dne otevřených dveří. Podcast je dostupný na webu, sociálních sítích, Spotify a YouTube kanále fakulty.