Festival Slunovrat v kulisách (nejen) Filozoficko-přírodovědecké fakulty

  • Kamila Návratová
  • 16.06.2022
Všichni již mohli zaznamenat, že tradiční festival Hradecký slunovrat se v letošním roce uskuteční v Opavě pod zkráceným názvem Slunovrat. Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě navázala s festivalem spolupráci, díky které se mohou návštěvníci těšit na koncerty, přednášky a besedy ve vnitrobloku budovy v Hauerově ulici či na nádvoří historické budovy na Masarykově třídě.
V období od 23. do 26. 6. 2022 se v Opavě poprvé uskuteční festival Slunovrat, který se přestěhoval z Hradce nad Moravicí, a Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) se společně s Fakultou veřejných politik staly významnými partnery festivalu. Dvě scény festivalu budou umístěny přímo v prostorách FPF. Na historickém nádvoří budovy na Masarykově třídě se budou moci účastníci festivalu potkat v rámci „University stage“ na přednáškách a besedách například s knězem, biologem, pedagogem a spisovatelem Markem Orko Váchou, novinářem a reportérem Miroslavem Karasem či filozofkou Annou Hogenovou. 
Druhou scénou v prostorách Filozoficko-přírodovědecké fakulty bude „Hauerova stage“, která se bude nacházet ve vnitrobloku budovy v Hauerově ulici a kde se budou konat především koncerty. Festivaloví účastníci si zde budou moci poslechnout například francouzskou jazzovou hvězdu Erika Truffaze či koncert Davida Kollera. 
V rámci partnerství se veřejnost může těšit také na videa z vybraných přednášek, besed a koncertů. Audiovizuální záznam a aftermovie bude zajišťovat Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby, především tedy studenti studijního programu Audiovizuální tvorba. 
V části Opava Coffee festivalu, který je součástí Slunovratu a bude se nacházet v neplacené části v okolí Ptačího vrchu, pak bude pro účastníky i kolemjdoucí připravena fakultní chill zóna pro odpočinek i vychutnání kávy a festivalové atmosféry. 

Festivalový trailer, který vytvořil Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby.