Přímý přenos koncertu z Vídně v režii studentů Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby

• Kamila Návratová
  • 23.09.2021
Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby navázal spolupráci s Lednicko-valtickým hudebním festivalem a v letošním roce z něj přinese pět přímých přenosů. Ten první proběhne už dnes večer, tedy 23. 9.
Půjde o prolog 6. ročníku Lednicko-valtického hudebního festivalu, v rámci něhož od 19.10 hodin z vídeňského Gartenpalais Liechtenstein zahrají Collegium 1704 & Collegium Vocale 1704. Na programu je duchovní hudba Antonia Vivaldiho a novodobá světová premiéra skladby Johanna Melchiora Pichlera. Přenos se bude streamovat na sociálních sítích festivalu a také na facebookovém profilu Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby.

Lednicko-valtický hudební festival se od roku 2016 snaží přinést kvalitní hudbu do Lednicko-valtického areálu. Každý rok nabízí tematické koncerty, přednášky a edukační programy v unikátních lokacích Břeclavska, a pokouší se tak spojit kouzlo místní architektury s krásou vážné hudby.