Projekt podporovaný Moravskoslezským krajem
Podpora rozvoje profesního vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě s přesahem do vzdělávání duálního

Projekt je zaměřen na rozvoj profesně orientovaných studijních programů, které jsou realizovány na Slezské univerzitě v Opavě, a to s přesahem do oblasti duálního vzdělávání a v návaznosti na požadavky trhu práce.

14. března 2019  - exkurze studentů v rakouských termálních lázních Laa an der Thaya  se uskutečnila  dne 14. 3. 2019, jednalo se o studenty 1. ročníku oboru Lázeňství a turismus. Studenty na úvod osobně přivítal ředitel termálních lázní a SILENT SPA pan Mag. Perteneder a poté je vedoucí marketingového oddělení paní Pavla Damm provedla  ubytovací a stravovací částí lázeňského komplexu. Dále měli studenti možnost si prohlédnout konferenční prostory a následně se osobně seznámit s lázeňskou a wellness částí lázeňského komplexu.


5. - 6. prosinec 2018 - studenti 3. ročníku oboru Lázeňství a turismus absolvovali ve dnech 5. - 6. prosince 2018 exkurze v renomovaných pražských hotelích - Terasa u Zlaté studně, Arie, Imperial a Cosmopolitan. Navštívili rovněž Centrálu cestovního ruchu ČR, kde se dozvěděli aktuální informace o činnosti agentury CzechTourism, včetně plánů v oblasti tvorby turistických produktů na rok 2019. V neposlední řadě studenty zaujala také výstava "2x100" připravená k 200. výročí založení Národního muzea a Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava u příležitosti 100. výročí založení společného státu v nově zrekonstruované historické budově Národního muzea či expozice "Retro zima za socíku" v galeii Tančící dům. Studenti měli příležitost strávit dva dny v Praze, vidět zajímavá místa a slyšet odborníky z praxe díky projektu MSK „Podpora rozvoje profesního vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě s přesahem do vzdělávání duálního.“