Erasmus+ studentka na ZŠ Vrchní

• Kateřina Trembač
  • 12.04.2022
Zahraniční Erasmus+ studentka Elena Benvenuti, která v letošním semestru studuje na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě, konkrétně na Ústavu cizích jazyků zavítala i na Základní školu Opava Vrchní, kde se v rámci plnění praxe během období jednoho měsíce účastnila výuky anglického jazyka v některých skupinách 6., 7. a 9. tříd, ale rovněž hodin ruštiny a francouzštiny. Její hlavní náplní bylo sledovat hodiny angličtiny, vyučovací metody a způsoby práce v jazykovém vyučování. A naopak žáci ZŠ Vrchní tak dostali možnost vyzkoušet si své jazykové schopnosti a dovednosti v běžné konverzaci s cizincem. Studentka, pocházející z italského Turína, si taktéž na vlastní kůži vyzkoušela samostatné vedení hodin, pro žáky si připravila podrobnou prezentaci o Itálii a nejznámějších městech této země a o italských kulinářských specialitách. Přiložené fotografie vypovídají o přátelské atmosféře během těchto prezentací a o nevšedním zájmu dětí dozvědět se něco nového a zajímavého o této zemi. Pevně věříme tomu, že spolupráce se ZŠ Vrchní byla oboustranně prospěšná a můžeme se tak těšit na další aktivity, které nás v budoucnu čekají.