Propagace Filozoficko-přírodovědecké fakulty na konferenci Euroregionu Praděd

• Petr Janík
  • 13.12.2021
Dne 3. 12. 2021 proběhla hodnotící konference Euroregionu Praděd za účasti zástupců Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva rozvoje PR, Centra pro regionální rozvoj ČR a dalších hostů.

Na této konferenci byla mimo jiné prezentována Strategie rozvoje česko-polské spolupráce v Euroregionu Praděd na období 2021 – 2029. Jedním ze strategických projektů prezentovaných panem Michalem Blaškem byl i projekt s názvem „Aktivizace vysokých škol a vědeckých institucí s cílem realizace česko-polských výzkumně-rozvojových projektů“.

Vzhledem k tomu, že Euroregion Praděd dlouhodobě spolupracuje s Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavě, byla tato fakulta na konferenci propagována formou rollupů.

Předseda polské části Euroregionu Praděd a starosta powiatu Prudnického pan Radoslaw Roszkowski v této souvislosti nabídl zprostředkování spolupráce mezi Slezskou univerzitou v Opavě a Státní vysokou odbornou školou v Nyse, která se nachází na území Euroregionu Praděd. Potenciál spolupráce obou vysokých škol s podporou Euroregionu Praděd je poměrně velký a polská strana je připravena k případnému setkání.