Předškoláci si na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě s nadšením vyzkoušeli roboty a další techniku

• Lenka Čápová
  • 21.05.2019
Roboty včetně populárního Huberta, drony a další nejmodernější techniku robotických laboratoři Ústavu informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty (ÚI FPF) Slezské univerzity v Opavě mohly vidět a samy si vyzkoušet děti z Mateřské školky Neumannova v Opavě.
Jejich návštěva se uskutečnila v pondělí 20. května 2019 v prostorách budovy Hauerova 4. Dvacítka dětí ve věku od pěti do sedmi let zaujatě sledovala vyprávění RNDr. Miroslava Langera, Ph.D., který dokázal svůj výklad přizpůsobit dětskému vnímání světa. „Mám doma tři děti přibližně stejného věku, takže s tím mám svou zkušenost,“ usmíval se Miroslav Langer a dodal:  „Považuji za dobré mít tady i předškoláky, roboti je zajímají, zvlášť když si na ně mohou i sáhnout. Malé děti informace nasakují jako houba, nikdy nevíte, kde v nich zůstanou a v pozdějším věku se zúročí.“

Podle slov vedoucí učitelky Evy Hertlové, která s kolegyněmi děti doprovázela, hledá mateřská škola zajímavé partnery, přičemž se nebrání ani mezigenerační spolupráci.
„Exkurzi zorganizovala pedagožka Slezské univerzity Marie Crhová, jejíž syn naši mateřskou školu navštěvuje.  Zeptali jsme se jí na možnost takové spolupráce a vyšla nám vstříc. Děti jsou nadšené z robotů, těší je, když si je mohou vzít do ruky,“ komentovala akci Eva Hertlová.

Připomínáme, že  vedoucí Ústavu cizích jazyků FPF v Opavě Mgr. Marie Crhová, Ph.D., M.A. exkurzi zorganizovala pod záštitou Ústavu informatiky FPF. Z tohoto pracoviště se dětem rovněž věnoval RNDr. Jiří Martinů.

TEXT: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby
FOTO: Zuzana Urbánková a Jiří Dobrý/Centrum multimediální tvorby