Absolutní shoda vyhrála České vize a stala se nejlepším krátkým sci-fi filmem na festivalu v Londýně

  • Kamila Návratová
  • 26.06.2023
Nejlepší krátký sci-fi film na Emerging Talent Film Festivalu v Londýně, vítězství v kategorii Studentský film na letošním ročníku Českých vizí a čestné uznání na Student World Impact Film Festivalu – tak vypadá prozatímní festivalová cesta filmu Absolutní shoda studenta Audiovizuální tvorby Michaela Klemma.
Film se odehrává v blízké budoucnosti, kdy svět ovládne umělá inteligence. Kromě řízení chytré domácnosti a pomoci s každodenními činnostmi dokáže najít i dokonalou lásku, tzv. absolutní shodu na moderní seznamce Blinder. Absolutní protějšek hledá i Adam, mladý muž, který žije pouze se svou hlasovou asistentkou Lucy. Adama však trápí jeden problém, Lucy se stále nedaří najít Adamovu absolutní shodu, přitom by to v tomto moderním světě mělo být tak snadné. Něco je špatně...

Film vznikal dva roky a tvůrci se museli vyrovnat s řadou obtíží. Do realizace významně zasáhla pandemie covidu-19. V průběhu výroby muselo dojít k přeobsazení hlavní mužské role. Půl roku se pracovalo na speciálních efektech.

Premiéru si snímek odbyl doma – na festivalu Opavský páv, kde se dostal mezi finalisty v kategorii Hraný film. V nejbližší době se snímek představí na LFŠ v Uherském Hradišti, neboť byl dramaturgy České televize vybrán do Maratonu studentských filmů.


Poslední aktuality

Zobrazit všechny aktuality