Komixové zpracování Kafkova Zámku (Bezručova Opava)

  • hlavní
  • 14.09.2023
ITF zve do opavského KUPE na výstavu série tisků kreslíře a hudebníka Jaromíra 99. Kurátor výstavy je Lukáš Horký.

Expresívní černobílé tisky se poprvé představily v roce 2020 v rámci festivalu Frýdlantsko Franze Kafky. Vystavený soubor není chronologické vyprávění Kafkova nedokončeného románu, nýbrž série vizuálně silných obrazů, kterými Jaromír ilustroval Kafkův text. Velkoformátové tisky plánuje kurátor zavěsit na zdi i do patra objektu. Vše jen v náznacích, otevřené pro fantazii návštěvníků. Bezprostředně po vernisáži bude navazovat beseda s autorem.


Jaromír 99 (1963) Vlastním jménem Jaromír Švejdík.  Pohybuje se mezi světem komiksu a hudby. Proslul jako člen skupin Priessnitz , Umakart, aktuálně Kafka band a Letní kapela i jako kreslíř trilogie Alois Nebel (2003). Podílel se rovněž jako spoluscenárista a výtvarník na její úspěšné filmové adaptaci (2011), která získala cenu Evropské filmové akademie v kategorii Nejlepší animovaný film.


Lukáš Horký (1979) Je v prvé řadě fotograf, který pracuje na celé řadě dlouhodobých dokumentárních cyklů, zabývá se vizuálním uměním a grafikou. Svým fotoaparátem zachytil mnoho divadelních inscenací a v poslední době při svých toulkách krajinou Jeseníků a Beskyd píše obrazové lyrické deníkové záznamy, které nazývá Příběh krajiny. Je také hudebník ve formaci Downbelow.

Další události

Všechny události