Vernisáž fotosoutěže MŮJ SVĚT

  • hlavní
  • 05.03.2019
O poznání slavnostnější ráz než v předchozích letech bude mít v úterý 5. března vernisáž výstavy vítězných snímků 11. ročníku fotografické soutěže charit MŮJ SVĚT.

Bližší informace

Datum od05.03.2019 17:00
Datum do05.03.2019 21:00
CelodenníNe
Pro studentyNe
Pro veřejnostNe
Jen pro zvanéNe
V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea zde totiž pořádající Charita Opava a patron soutěže fotograf Jindřich Štreit kromě nejlepších fotografií z letošního ročníku představí také čerstvě vydanou publikaci, mapující deset let této výjimečné soutěže. 

Pevná vazba, sto třicet šest stánek, kvalitní barevný tisk. To je kniha MŮJ SVĚT, která si svou premiéru odbude v úterý 5. března. Zastoupení v ní má více než sedmdesát autorů, jejichž fota za celou dobu trvání soutěže ocenila odborná porota. 

Vznikl tak ojedinělý dokument, zachycující radosti i strasti sociální práce očima těch, kteří ji vykonávají, nebo kteří jsou jejími příjemci. „Věřím, že tento soubor fotografií, který je výsledkem desetileté soustředěné práce, přispěje k tomu, aby soutěž i nadále pokračovala a přinášela radost všem, kteří se jí zúčastňují a kteří ji podporují. Fotografie je současný prostředek k zachycení neopakovatelných okamžiků a událostí, portrétů zajímavých lidí, krajiny. Je to paměť života,“ píše mimo jiné ve svém úvodu Jindřich Štreit.

Slavnostní vernisáž 11. ročníku fotosoutěže MŮJ SVĚT proběhne v  Historické výstavní budově Slezského zemského muzea v Opavě v úterý 5. března 2019 v 17 hodin za účasti patronů soutěže Jindřicha Štreita, Jiřího Siostrzonka, Zdeňka Kováříka z partnerské firmy ASEKOL a řady dalších hostů. Vstup je zdarma. 


Další události

Všechny události