Muž s kinoaparátem

  • hlavní
  • 28.02.2023
V opavském KUPE proběhne projekce filmu Muž s kinoaparátem (Sovětský svaz, 1929, 68min.), který je jedním z nejoceňovanějších snímků v dějinách filmu.

Muž s kinoaparátem (Sovětský svaz, 1929, 68min.)
filmová projížďka po sovětských městech jednoho muže, jeden z nejoceňovanějších snímků v dějinách filmu, projekce je určena především pro milovníky opravdového filmu a historie tohoto média.
Film vezme diváka na humornou, kaleidoskopickou projížďku po sovětských městech a zároveň ukazuje paralely mezi filmařem a dělníkem v továrně a odhaluje proces vzniku filmu. Film, který je zčásti dokumentem a zčásti filmovým uměním, sleduje město v Sovětském svazu 20. let 20. století v průběhu celého dne, od rána do večera. Film režírovaný Dzigou Vertovem, s řadou složitých a novátorských kamerových záběrů, zachycuje scény běžného každodenního života v Rusku. Vertov oslavuje modernost města s jeho rozlehlými budovami, hustým osídlením a rušným průmyslem. Ačkoli ve filmu nejsou žádné titulky ani vyprávění, Vertov přesto přirozeně zprostředkovává zázraky moderního města. (Film Europe)
Režie, scénář, střih: Dziga Vertov
Kamera, hraje: Michail Kaufman
 

Další události

Všechny události