Umělá inteligence: kdo s koho

  • hlavní
  • 03.11.2022
V rámci cyklu populárně naučných přednášek Infočtvrtky s Ústavem informatiky proběhne 3. 11. 2022 přednáška „Umělá inteligence: kdo s koho“ v Návštěvnickém centru UniPoint v OC Breda & Weinstein. Přednáší doc. Petr Sosík.

Umělá inteligence (UI) je fenoménem dneška, který ovlivňuje chování většiny z nás, aniž si to mnohdy uvědomujeme. Přestože její základy byly položeny před 70 lety, její razantní průnik do našich životů započal asi před 15 lety. Co jej umožnilo, jaké technologie pohánějí dnešní umělou inteligenci, co dokáže a co od ní můžeme v budoucnu čekat? Začneme srovnáním, jak si stojí unělá inteligence oproti člověku v deskových hrách jako dáma, šachy, go a další, abychom přešli ke strojovému "chápání" obrazu, řeči, pohybu a dalších fenoménů, jimiž nás zásobuje současný technologický pokrok.

Cyklus přednášek je podpořen projektem „Rozvoj VaV kapacit Slezské univerzity v Opavě“, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014696. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu či zrušení konání jednotlivých akcí.

Další události

Všechny události