Demonstrace pro všechny smysly

 • hlavní
 • 03.03.2022
Výstava Demonstrace pro všechny smysly v Galerii KUPE Opava je součástí projektu Most v čase - současný obraz minulosti v zemích V4. Jedním z partnerů projektu je Institut tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě.


Ve čtvrtek 3. 3. 2022 se od 17.00 hod. uskuteční vernisáž výstavy Demonstrace pro všechny smysl, které potrvá do 4. 4. 2022. 


Revolta byla v šedesátých letech minulého století základním motivem pro umělecké projevy, které dnes označujeme jako akční umění. Umělci na protest proti komercionalizaci umění opustili galerie a podnikali různé akce v ulicích, alternativních prostorech či v krajině. Po těchto pomíjivých akcích zůstala většinou jen fotodokumentace. Muzeum umění Olomouc má třetí největší sbírku akčního umění u nás. Ukázky z ní představí od 3. března na výstavě Demonstrace pro všechny smysly.


Výstava je součástí projektu Most v čase - současný obraz minulosti v zemích V4. Jedním z partnerů projektu je Institut tvůrčí fotografie. Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním fondu je prosazovat myšlenky udržitelné regionální spolupráce ve střední Evropě.


Další události


 • 06.10.

  Noc vědců

  Termín oblíbené Noci vědců je konečně znám a jeho téma také! Letos se společně vydáme za TAJEMSTVÍM. Sledujte tedy pečlivě náš web a sociální sítě,…


 • 16.05.

  Opavský páv 2023

  Jubilejní 10. ročník festivalu Opavský páv se vrací do původního jarního termínu.


 • 13.04.

  Císařovi náměstci

  Beseda na téma Slezští zemští prezidenti nejen v dějinách Opavy. Večerem provází a akci moderuje Mgr. Hana Komárková, Ph.D.


 • 01.04.

  Osobní konzultace talentových portfolií

  Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby zve zájemce o studium studijního programu Audiovizuální tvorba k osobním konzultacím talentových…

Všechny události