Tomáš Šebek: Fotografie z misí Lékařů bez hranic

  • hlavní
  • 27.05.2021
Výstava v galerii KUPE ve spolupráci s ITF. Známý chirurg vystavuje fotografie ilustrující jeho mise v Africe, Afghánistánu a Jemenu.

Tomáš Šebek je všeobecný chirurg, který pracuje v pražské Nemocnici na Františku. Na první misi s Lékaři bez hranic odjel v roce 2010 na zemětřesením zdevastované Haiti. Později se do této země vrátil. Dvakrát pracoval v traumacentru Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu. Lékařskou péči poskytoval také lidem v Agoku na pomezí Súdánu a Jižního Súdánu. Celkem absolvoval s organizací šest misí, naposledy působil ve válkou zmítaném Jemenu. Svou zkušenost z misí popsal v blozích, které vyšly i knižně.

Knihy ilustruje vlastními strhujícími fotografiemi, ze kterých čiší naděje a okouzlení nezlomnou lidskou vůlí v kontrastu s drsnou realitou bojových konfliktů a zranění, které přinášejí.

Tomáš Šebek je také spoluzakladatel virtuální nemocnice uLékaře.cz, kde v rámci aktivit spustil Virtuální čekárnu České republiky, která má ambici propojit až 10 milionů lidí s desítkami tisíc praktických lékařů. Je také spoluzakladatelem firmy MeDitorial, která připravuje edukační projekty z oblasti medicíny a zdravotnictví.