Výstava Tři dekády

  • hlavní
  • 19.06.2020
Institut tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity chystá výstavu s názvem Tři dekády k 30. výročí od svého založení, která bude k zhlédnutí v pražském Domě U Černé Matky Boží v termínech od 19. června do 27. září 2020. Vernisáž výstavy se uskuteční 19. 6. od 18 hodin. K vidění na ní bude výběr nejlepších snímků studentů i čerstvých absolventů školy, mapujících období let 1990 - 2020. Třeba cyklus Resonance, nápaditě a emotivně propojující staré snímky s výstřižky z časopisů, nebo poutavé skupinové portréty současných českých rodin, tak rozlišných a zároveň tak stejných.
Pořadatelem výstavy je Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Část expozice stihli zástupci Institutu tvůrčí fotografie připravit aktuálně, takže do ní zařadili i fotografie, které vznikly během koronavirové pandemie.

Výstava Tři dekády bude otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek až do 20 hodin. Jejími kurátory jsou za ITF prof. Vladimír Birgus (vedoucí institutu), Ondřej Durczak a Michał Szalast a Jan Mlčoch za Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Architektem výstavy je Dušan Seidl, grafické řešení je dílem Vladimíra Vimra.