Pod rouškou

  • hlavní
  • 06.05.2020
Projekt „Pod rouškou“ reaguje na aktuální situaci v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v rámci boje proti nákaze koronaviru a šíření nemoci Covid-19 v České republice v roce 2020. Když si za čtyřicet, padesát let budou mladé generace prohlížet fotografie z tohoto fotograficko-sociálního projektu studenta a absolventa Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě Ivo Žídka a Jana Langera, budou jim muset jejich rodiče, prarodiče vysvětlit, že nosit roušku nebyl momentální módní výstřelek, který zasáhl celou společnost, ale že designerem byla globální pandemie.
Dílo obsahující dvacet osm fotografických diptychů s doprovodným textem náhodně vybraných respondentů z celé České republiky si budou moci zájemci prohlédnout v sadech Svobody naproti Obecnímu domu v Opavě. 
Uvedení výstavy za účasti obou autorů se zde koná ve středu 6. května 2020 v 17.00 hodin. Pořádá ji Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, ČT 24 a Opavská kulturní organizace. Nad výstavou převzal záštitu rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D.
Na výstavě se finančně podílela Slezská univerzita v Opavě, Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodověděcké fakulty v Opavě SU v Opavě a Opavská kulturní organizace.
Výstava  potrvá do 5. července 2020.

Další události

Všechny události