Online ochutnávka jarních aristokratických jídel

 • hlavní
 • 25.04.2020
První díl z cyklu historické gastronomie bude věnován jarním jídlům v aristokratickém prostředí.

Bližší informace

Datum od25.04.2020 19:00
Datum do25.04.2020 20:00
CelodenníNe

Série videí, která vás vtáhne do děje poutavým povídám o autorce kuchařky z místního prostředí – šlechtičně Eleonoře Lichnovské – a zavede do nepřístupných prostor zámku Raduň a Hradec nad Moravicí. A hlavně vám předvedou tvorbu jednotlivých pokrmů, ať můžete vařit s námi
* Jaké bude menu? Těšit se můžete na chřest, jarní bylinkovou polévku, telecí maso a samozřejmě nemůže chybět ani dezert!
* K dobrému jídlu bezesporu patří také skvělé víno, i o tom si budeme povídat, s kým jiným než s Vaškem Müllerem.
* Lahůdkou bude pak moderní gastro výzva. Jak si asi s historickými recepty poradí Petr Baier, jehož foodart znáte pod značkou Fully Belly?
Sledujte naši událost, poradíme vám, jaké suroviny si máte připravit, ať si akci užijete všemi smysly!


Program připravujeme ve spolupráci se Slezskou univerzitou, paní profesorkou Irenou Korbelářovou a docentem Petrem Kozákem.

Sledujte video na FB události.Další události

 • 12.10.

  Opavský páv

  Mezinárodní festival studentských filmů, který spojuje prezentaci toho nejlepšího, co v oblasti krátkometrážního studentského filmu v daném kalendářním období vzniklo, a vzdělávaní v oblasti audiovizuální tvorby.

 • 24.09.

  Workshop on Natural Computing

  Ústav informatiky FPF SU v Opavě pořádá Workshop on Natural Computing jako součást konference ITAT 2021. Konference proběhne ve dnech 24.- 28. září 2021 v hotelu Heľpa, v nádherném prostředí mezi dvěma národními parky na Slovensku – Nízké Tatry a Muránska planina. Pokud kvůli restrikcím nebude možné účastnit se workshopu či konference osobně, bude účast zajištěna online.

 • 23.06.

  Workshop terénní práce s kamerou a konzultace natočených záběrů

  Studenti vypracují pod vedením lektora krátké kamerové cvičení v terénu. Následně budou společně natočené cvičení analyzovat.

 • 21.06.

  Libor Fojtík: výstava Trampové

  Libor Fojtík, absolvent Institutu tvůrčí fotografie FPF, bude vystavovat své fotografie od 21. června 2021 v prostorách Leica Gallery Prague ve Školské ulici v Praze. Výstava s názvem Trampové, která se bude řídit řídí aktuálními hygienickými nařízeními kvůli covid-19, potrvá do 12. září 2021. Fotografický projekt vznikl jako pocta všem, kdo jsou nebo byli a zůstali mladí, měli toulavé boty a táhlo je to pod širák. Ať už si říkali trampové, woodcrafteři, vandráci nebo čundráci, všichni se stali součástí téměř výhradního českého a slovenského fenoménu trampingu, který je považován za naši největší subkulturu.

 • 17.06.

  Benjamin Frágner: Industriální topografie 2015–2020

  Výstava příkladů nového využití architektury konverzí industriálních objektů z let 2015–2020.

 • 10.06.

  Roman Vondrouš: Cestující 2020

  Roman Vondrouš se narodil v Pardubicích, absolvoval magisterský program Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Nyní zde pokračuje jako doktorand.

Všechny události