Online ochutnávka jarních aristokratických jídel

 • hlavní
 • 25.04.2020
První díl z cyklu historické gastronomie bude věnován jarním jídlům v aristokratickém prostředí.

Bližší informace

Datum od25.04.2020 19:00
Datum do25.04.2020 20:00
CelodenníNe

Série videí, která vás vtáhne do děje poutavým povídám o autorce kuchařky z místního prostředí – šlechtičně Eleonoře Lichnovské – a zavede do nepřístupných prostor zámku Raduň a Hradec nad Moravicí. A hlavně vám předvedou tvorbu jednotlivých pokrmů, ať můžete vařit s námi
* Jaké bude menu? Těšit se můžete na chřest, jarní bylinkovou polévku, telecí maso a samozřejmě nemůže chybět ani dezert!
* K dobrému jídlu bezesporu patří také skvělé víno, i o tom si budeme povídat, s kým jiným než s Vaškem Müllerem.
* Lahůdkou bude pak moderní gastro výzva. Jak si asi s historickými recepty poradí Petr Baier, jehož foodart znáte pod značkou Fully Belly?
Sledujte naši událost, poradíme vám, jaké suroviny si máte připravit, ať si akci užijete všemi smysly!


Program připravujeme ve spolupráci se Slezskou univerzitou, paní profesorkou Irenou Korbelářovou a docentem Petrem Kozákem.

Sledujte video na FB události.Další události

 • 03.03.

  Festival Na cestě 14

  Festival Na cestě, který pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

 • 12.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje II.

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 11.12.

  Nové centrum Pro Lingua se představuje

  Přijďte se s novým centrem Pro Lingua seznámit do univerzitního návštěvnického centra, které sídlí v prvním patře OC Breda & Weinstein a strávit dny plné her, kvízů a zábavných soutěží. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

 • 08.12.

  Slezské kulinární reminiscence

  Experimentální a edukativní workshop, který proběhne z důvodu protiepidemilogických opatření online.

 • 27.11.

  Noc vědců 2020 (letos pouze online!)

  Zveme vás na celorepublikovou vědecko-popularizační akci, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Objevte vědu, která nekončí soumrakem! Tématem letošního ročníku je ČLOVĚK A ROBOT. Noc vědců ve městě Opava pro malé i velké objevitele připravuje Slezská univerzita. Návštěvníci si za obvyklých okolností hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. S ohledem na vývoj epidemiologických opatření nebude, oproti loňskému roku, možná osobní návštěva v budovách univerzity! Letošní ročník se poprvé uskuteční kompletně online!

Všechny události