• 16.09.2024

Informace k odkladu začátku zimního semestru na Slezské univerzitě

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a milí studenti. Vzhledem k aktuální krizové situaci způsobené rozsáhlými povodněmi se z rozhodnutí rektora Slezské univerzity odkládá začátek výuky v zimním semestru na 30. září 2024.
  • 15.09.2024

Slezská univerzita nabízí psychologickou pomoc a krizové poradenství

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a milí studenti, uvědomujeme si, že aktuální krizová situace spojená se záplavami významně zasahuje do života mnohých z vás a vašich rodin, a proto pro vás připravujeme různé formy podpory.
  • Ondřej Honka
  • 15.09.2024

Informace k zápisům do studia

Vážení uchazeči, vzhledem k povodňové situaci v celé České republice si Vás dovolujeme informovat, že zápisy do studia, které mají probíhat dne 16. 9. 2024, proběhnou dle původního harmonogramu.
  • Ondřej Honka

Studijní oddělení uzavřeno

Dne 16. 9. 2024 bude studijní oddělení z technických důvodů uzavřeno.
  • 14.09.2024

Aktuální informace k povodňové situaci v Opavě a Karviné

Vážení zaměstnanci, studenti a přátelé Slezské univerzity, vzhledem k závažnosti povodňové situace v Moravskoslezském kraji jsme se vás rozhodli alespoň stručně informovat o aktuálním stavu a opatřeních přijatých Slezskou univerzitou v Opavě a Karviné.
  • Magdalena Knopp
  • 10.09.2024

POZVÁNKA na „Informační workshop pro studenty 1. ročníků“

Z důvodu nepříznivého počasí a očekávané zhoršené povodňové situace, jsme bohužel nuceni zrušit workshop. O náhradním datu konáni budeme Vás včas informovat. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou při jiné příležitosti.
  • 19.08.2024

Prezentace Ústavu archeologie v Archeoparku Chotěbuz Podobora

V sobotu 10. 8.2024 se v Archeoparku Chotěbuz – Podobora, uskutečnila akce Úsvit věků.
  • 02.08.2024

Poběžte s námi a Zoo Ostrava a přispějte k záchraně želv!

Letos již popáté vyrazíme do Zoo Ostrava, abychom se zúčastnili charitativního běhu na podporu ohrožených živočichů. Tentokrát se poběží pro želvy ostruhaté, třetí největší druh suchozemských želv na světě, jejichž poslední divoká populace přežívá v Senegalu. Připojte se k nám v pátek 23. srpna 2024 v 18:00 v areálu Zoo Ostrava a přiložte nohu k dílu!
  • 01.08.2024

FPF spustila třetí kolo přijímacího řízení

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě vyhlásila třetí kolo přijímacího řízení! Nenechávejte podání přihlášky na příští rok, ale staňte se naším studentem už v následujícím akademickém roce. Svou přihlášku ke studiu si můžete podat až do 16. srpna 2024.
  • 30.07.2024

Program SUper Stage na letošních Colours opět zaujal!

Festival Colours of Ostrava nenabízí jen hudební zážitky, ale i širokou paletu inspirativních přednášek a besed. SUper Stage Slezské univerzity na scéně přivítala více než 30 významných osobností univerzity a jejich hosty. Ve dnech od 17. do 20. července 2024 se představili také akademičtí pracovníci a studenti Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.