Česká hlava pro české vědce 2023

• Eva Jakubcová
  • 16.05.2023
.

Česká hlava společně s Vládou ČR vyhlašuje soutěž Česká hlava pro české vědce, techniky konstruktéry a nadané studenty vysokých škol. V rámci této soutěže získávají vítězní laureáti finanční odměnu v celkové výši 1.450.000 Kč.

Ceny jsou vyhlášeny v těchto kategoriích:

1. Národní cena vlády Česká hlava za celoživotní přínos vědeckému oboru, finanční odměna 1 000 000 Kč.

2. Cena společnosti ABB, cena Invence za objev v oblasti základního nebo aplikovaného výzkumu či technologickou inovaci s přihlédnutím k perspektivám využitelnosti v praxi, finanční odměna 250 000 Kč.

3. Cena společnosti CSG, cena Industrie za nejvýraznější technologickou nebo výrobkovou inovaci učiněnou na území ČR v posledních několika letech.

4. Cena Doctorandus za technické vědy za nejlepší práci studenta doktorandského studijního programu v oblasti technických věd, finanční odměna 50 000 Kč.

5. Cena Doctorandus za přírodní vědy za nejlepší práci studenta doktorandského studijního programu v oblasti přírodních věd, finanční odměna 50 000 Kč.

6. Cena Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, cena Lorem za počin z oblasti zdravotnictví, lékařské péče, farmacie a oborů zabývajících se lidským zdravím, či za

původní léčebný postup, finanční odměna 100 000 Kč.

Více informací na www.ceskahlava.cz

Termín pro podání návrhů na kadidáty včetně všech příloh na odd. pro vědu a zahraniční styky FPF - 19. 6. 2023.