Workshops with José Maria Sempere Luna

  • Šárka Vavrečková
  • 20.06.2022
V pondělí a úterý 20.-21. června 2022 proběhnou workshopy s naším kolegou ze španělské Valencie. Dr. José Maria Sempere Luna bude mluvit o bioinformatice a modelování pandemie pomocí metod membránových výpočtů. Zveme všechny zájemce do Army, kde workshopy budou probíhat.

Workshops with José Maria Sempere Luna

V pondělí 20. června a úterý 21. června 2022 proběhne řada akcí, především workshopů. Přednášejícím je Mr. José María Sempere Luna, PhD ze Španělska z Univeridad Politécnica de Valencia. Zveme všechny zájemce do Army (budova Rektorátu SU), třebaže workshopy budou přístupné i přes Teams.

Program je následující:

Solving bioinformatic problems with unconventional computation models

Workshop proběhne 20. 6. v 15 hodin. Odkaz pro Teams: https://bit.ly/3zx9R8Z

In this lecture, I will show the use of Watson-Crick Finite Automata, WKFA, (a formal model from DNA computing) to predict structural motifs in proteins. The machine learning techniques applied to WKFA will be established through Grammatical Inference approaches.

Modeling pandemics by membrane computing

Workshop proběhne 21. 6. v 15 hodin. Odkaz pro Teams: https://bit.ly/3HpmXqS

This talk will illustrate the use of P systems for the design of a pandemic scenario simulator. The ARES system for the simulation of antibiotic resistance dynamics and the LOIMOS system that is adapted to the COVID19 pandemic scenarios will be shown.