• Roman Petrla

Provoz budov Na Rybníčku 1 a Olbrichova v letních měsících

• 14.06.2021

MP v provozu i v srpnu

Pro všechny, kteří nezazářili a musí zazářit v září či srpnu, je tady možnost návštěvy Matematické pohotovosti v měsíci srpnu. Více v přiloženém plakátu.
  • 08.06.2021
  • Staženo dne 14.06.2021

Dialogu s rektorem opět nechybělo jedinečné kouzlo neformálního setkání

Schopnost naslouchat druhým není dána každému. Slezská univerzita má to štěstí, že v jejím čele stojí rektor Pavel Tuleja, který umění komunikace skvěle ovládá. Kdyby tomu tak nebylo, nevznikla by výjimečná tradice – akce nazvaná Dialog s rektorem. V první červnový týden se dočkala již čtvrtého pokračování a opět stála za to.
  • 31.05.2021

Brain Fitness je zpět!

Brain Fitness znovu otevřen.
  • 14.05.2021
  • Matematický ústav v Opavě

Matematický ústav má již třetího nositele „velkého doktorátu“

V říjnu minulého roku Vědecká rada AV ČR v tajném hlasování rozhodla o udělení titulu „doktor fyzikálně-matematických věd“ doc. RNDr. Arturu Sergyeyevovi, Ph.D. Stal se tak historicky šestým vědcem a pedagogem působícím na Matematickém ústavu (dříve Ústavu matematiky), jemuž byl přiznán. Níže přinášíme jeho stručný medailonek a krátký rozhovor.
  • Aleš Ryšavý
  • 12.05.2021
  • Matematický ústav v Opavě

Pokyny pro odevzdávání kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové, disertační)

• 12.05.2021
  • Staženo dne 29.05.2021

Nenechte si ujít Týden s filmy Slezské univerzity. Bude to stát za to!

Slavit cokoliv v době koronavirové pandemie je složité. Slezská univerzita přesto vymyslela způsob, jak v rámci oslav 30. výročí svého založení pozvat veřejnost na přehlídku tvorby z dílen studijních programů Audiovizuální tvorba, Multimediální techniky a projektu Dobré vědět. Týden s filmy Slezské univerzity si můžete užít pod širým nebem ve dnech od 24. května do 28. května u Ptačího vrchu v sadech Svobody v Opavě. Záštitu nad akcí převzali jak rektor Slezské univerzity doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., tak primátor statutárního města Opavy Ing. Tomáš Navrátil.
  • Aleš Ryšavý
  • 26.04.2021

Podmínky osobní přítomnosti studentů

Podle "Rozhodnutí rektora č. 11/2021 Podmínky osobní přítomnosti studentů na vzdělávání" jsou studentům bez příznaků onemocnění covid-19 povoleny:
  • individuální konzultace a
  • zkoušky za přítomnosti maximálně 10 osob.

• V případě přítomnosti více než 2 osob na zkoušce musí příslušní studenti
  • buď před zkouškou v prostorách univerzity absolvovat antigenní test (bude-li výsledek pozitivní, bezodkladně opustit budovu, o výsledku informovat poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství a absolvovat konfirmační RT-PCR test),
  • nebo doložit, že tento test absolvovat nemusí (na stránce https://is.slu.cz/auth/koronavirus do IS SU vložit informaci, že buď prodělali covid-19 nebo jsou očkováni nebo již mají platné negativní testy).

• O případném potřebném testování před zkouškou studenty informuje příslušný vyučující nebo pověřená osoba.
    • 19.04.2021

Rozhovor nejen o matematice

Když matematik zpovídá matematika.
    • Radim Šlezingr
    • 12.04.2021

Chcete si užít dávku adrenalinu? Matematický ústav nabízí zajímavé kurzy nejen pro matematické obory!

Počítání, počítání a zase jenom počítání. Je tohle vaše představa o výuce na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě? Nemohli jste se splést více! Studenti Matematických metod v krizovém řízení totiž mají možnost zúčastnit se hned několika zajímavých a velmi užitečných kurzů zcela zdarma. Nejste studentem daného oboru, ale přece jen byste chtěli pokořit skálu nebo vyskočit z letadla? Stačí se přihlásit!