• 31.07.2022

Teorie duté Země

Dutá Země a jiné gravitační fantazie v dalším díle pořadu Dobré vědět, tentokrát s Petrem Blaschkem. Klasická gravitace a nejen ta pohledem matematika.
  • 21.07.2022
  • Matematický ústav v Opavě

Pokyny pro odevzdávání kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové, disertační)

• 14.07.2022
  • Matematický ústav v Opavě

Termíny kontroly studia a zápisu do nadcházejícího ak. roku

Rozhodnutí ředitele č. 3/2022 - Kontrola studia za akademický rok 2021/2022, zápis předmětů do zimního semestru akademického roku 2022/2023 a zápis do akademického roku 2022/2023 pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů Matematika

• 03.07.2022
  • Matematický ústav v Opavě

Matematická pohotovost i během prázdnin

Pro všechny úrazy způsobené matematikou zůstává MP otevřena i během prázdnin.
  • Jakub Plaskura
  • 13.06.2022

Hledá se Český VŠEVĚD v rámci Noci vědců. Hlasuj pro toho našeho!

Noc vědců je každoroční oslava vědecké činnosti nejrůznějších objektů vědeckých institucí. Slezská univerzita v Opavě je každoročně součástí této velkolepé akce. V letošním roce je tady jistá novinka. Hledá se totiž Český VŠEVĚD! SU vyslala do boje o tento primát svého popularizátora vědy a techniky Jirku Dobrého. A hlasovat v této soutěži může každý!
  • Jakub Plaskura
  • 08.06.2022

Premiérový FUN DAY na SU se náramně vydařil

Bylo to velké! Několikaměsíční mravenčí práce se vyplatila. Fun day v prostorách Slezské univerzity je za námi a věříme, že studenti Mendelova gymnázia v Opavě zažili 7. června na SU jednu nezapomenutelnou jízdu svých gymnaziálních životů. Jednotlivé týmy soutěžily mezi sebou o primát nejkomplexnější a nejsehranější třídy třeťáků své školy. Jak se ukázalo, jednalo se o primát, který vyhecoval všechny zúčastněné.
  • Karin Martínková
  • 02.06.2022

Brain Fitness Matematického ústavu otevřel robotický kroužek

Už starověké mytologie zobrazovaly umělé bytosti jako hliněné golemy či mechanické sluhy bohů. Dnes je nazýváme roboty, nebo chcete-li automaty, které je možné programovat za pomoci počítače. Jak se říká, pokrok prostě nezastavíš. Akademici z Matematického ústavu v Opavě se proto rozhodli v Brain Fitness vytvořit Robotický kroužek i pro mladé opavské nadšence robotiky.
  • Staženo dne 25.06.2022

Semináře

Programy jednotlivých seminářů

MURPHYS 2022

Interdisciplinary Conference on Multiple Scale Systems, Systems with Hysteresis and Fluid Mechanics

Czech–Slovak Workshop on Discrete Dynamical Systems

The workshop (27th–30th June 2022) continues the series of Czech–Slovak Workshop on Discrete Dynamical Systems. It is focused on topological, symbolic and low–dimensional dynamics. The workshop is dedicated to the memory of Professor Jaroslav Smítal and to celebrate his life’s work.