Opavský patriot působil nejprve 16 let v podniku Ostroj, posléze vedl katedru marketingu Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO) a poté „objevil“ spirálový management. A s někdejšími agilními vedoucími oddělení aplikované matematiky na MÚ Ing. Sýkorou a Ing. Meleckým spolupracoval jako strategický manažer při přípravě studijního programu Matematické metody v ekonomii a Matematické metody v krizovém řízení a jako konzultant a oponent závěrečných prací a studentských praxí u podniků i institucí z praktické sféry či z oblasti veřejné správy.
Doménou absolventa Fakulty strojní VŠB-TUO, kde rovněž absolvoval vědeckou aspiranturu, jsou podnikové procesy a aplikace matematických metod v praxi. „Propojovat teorii s praxí, hledat v praxi způsoby, aby se věci staly společensky prospěšnými,“ říká Ing. Häuser. Co by po letech MÚ přál? „Mnohem větší zájem studentů o vyučované obory. Pracoviště má příjemné zázemí, nepochybuji o kvalitě jeho pedagogů, působí tu nejeden matematik velkého formátu, a tak klíčem dalšího rozvoje MÚ je přitáhnout pro studium více mladých talentovaných lidí,“ shrnuje zkušený externista. „Větší počet posluchačů by totiž mohl dosáhnout také další větší studijní dynamiku a atraktivitu. Aby pracoviště více a šířeji rezonovalo,“ uvádí Ing. Häuser.
Sám se už 14 let intenzivně snaží o podporu jeho mladších následovníků, konkrétně zpracováním jakéhosi manuálu. „Region, tedy Moravskoslezský kraj, Slezsko má takové odborníky jistě zapotřebí. Proto jsem opravdu šťasten, že v Opavě Slezská univerzita vznikla. A chtěl jsem jí tedy dát mnohou životní zkušenost. Věřím, že se to podařilo,“ dodává bez patosu.
„Ředitel opavské firmy Häuser – SILMA GRADIENT s.r.o., dosáhl mimořádných pracovních úspěchů nejen na minulých působištích, ale i na akademické půdě, a tak jeho ocenění představuje důstojné rozloučení před jeho avizovaným letošním odchodem do důchodu,“ konstatovala vedoucí oddělení aplikované matematiky MÚ Ing. Katarína Petrlová, Ph.D. (um)