• Aleš Ryšavý
  • 12.05.2022
  • Matematický ústav v Opavě

Pokyny pro odevzdávání kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové, disertační)

• 01.05.2022

Laureáti Ceny České matematické společnosti 2022

V letošním roce byla Cena České matematické společnosti pro mladé matemati(č)ky udělena mimo jiné také zaměstnankyni našeho ústavu Janě Hantákové, a to za společnou práci s naším bývalým zaměstnancem Samuelem J. Rothem v oblasti teorie dynamických systémů.
  • Aleš Ryšavý
  • 29.04.2022

Semináře

Programy jednotlivých seminářů
  • 12.04.2022
  • Matematický ústav v Opavě

Matematický výlet na mořské dno

Další z tradice matematických výletů se uskuteční v sobotu 23. dubna. Tentokrát se zaměstnanci, studenti a přátelé MÚ společně ponoří na mořské dno. Klíčová slova: květena jarní, ptactvo nebeské, zákoutí malebná, výhledy dechberoucí, kulm moravskoslezský, vrstvy bohdanovické, usazeniny siliciklastické, sedimentace rytmická, turbidity distální
  • Jiří Kubza
  • 08.04.2022

U příležitosti Noci vědců se poprvé hledá Česky vševěd. SU bude u toho!

Noc vědců je akcí, která v jeden večer po celé České republice oživí stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník jen tak nedostane. Návštěvníci budou moci nahlédnout do laboratoří, přednáškových místností a zhlédnout dechberoucí experimenty. Letošní ročník Noci vědců poškádlí všechny naše smysly a Slezská univerzita u tohoto svátku vědy a techniky nebude chybět. V letošním roce přicházejí organizátoři Noci vědců s novou soutěží, kde se hledá nejlepší popularizátor nebo popularizátorka české vědy – Český vševěd, kam naše univerzita vyšle želízko v ohni v podobě studenta SU a popularizátora vědy a techniky Jiřího Dobrého.
  • 02.04.2022

Czech Mars Society

Czech Mars Society vysílal online z Brain Fitness
  • 02.04.2022

2. kolo přijímacího řízení – podmínky pro přijetí ke studiu

Termín pro podání přihlášek do bakalářských a navazujících magisterských studijních programů Matematika je do 31. 8. 2022. Termín pro podání přihlášky do doktorského studijního programu Matematika je do 15. 8. 2022.
  • 16.03.2022
  • Staženo dne 12.04.2022

Tradiční Dialog s rektorem je tady! Pojď s námi na kus řeči s hlavou SU

Příležitost se neformálně setkat a pohovořit si s nejvyšším představitelem vysoké školy u dobrého moku, to není všude kolem nás samozřejmostí. Na Slezské univerzitě se však jedná o tradiční událost. Dialog s rektorem se v letošním roce uskuteční již popáté a představuje tradici, která se těší velké oblibě. Studenti kteréhokoliv oboru mohou společně s rektorem doc. Ing. Pavlem Tulejou, Ph.D., sdílet nejen témata, která je tíží, ale i ta, ze kterých mají v souvislosti s děním na univerzitě radost. Akce je určena studentům Slezské univerzity, případně jejím pracovníkům.
  • 10.03.2022
  • Staženo dne 12.04.2022

Zemřel profesor Smítal

Profesor Smítal, zakladatel a dlouholetý ředitel Matematického ústavu v Opavě, zemřel ve věku nedožitých 80 let.
  • 06.03.2022
  • Staženo dne 10.03.2022