• 26.04.2021

Podmínky osobní přítomnosti studentů

Podle "Rozhodnutí rektora č. 11/2021 Podmínky osobní přítomnosti studentů na vzdělávání" jsou studentům bez příznaků onemocnění covid-19 povoleny:
  • individuální konzultace a
  • zkoušky za přítomnosti maximálně 10 osob.

• V případě přítomnosti více než 2 osob na zkoušce musí příslušní studenti
  • buď před zkouškou v prostorách univerzity absolvovat antigenní test (bude-li výsledek pozitivní, bezodkladně opustit budovu, o výsledku informovat poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství a absolvovat konfirmační RT-PCR test),
  • nebo doložit, že tento test absolvovat nemusí (na stránce https://is.slu.cz/auth/koronavirus do IS SU vložit informaci, že buď prodělali covid-19 nebo jsou očkováni nebo již mají platné negativní testy).

• O případném potřebném testování před zkouškou studenty informuje příslušný vyučující nebo pověřená osoba.
    • 19.04.2021

Rozhovor nejen o matematice

Když matematik zpovídá matematika.
    • Radim Šlezingr
    • 12.04.2021

Chcete si užít dávku adrenalinu? Matematický ústav nabízí zajímavé kurzy nejen pro matematické obory!

Počítání, počítání a zase jenom počítání. Je tohle vaše představa o výuce na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě? Nemohli jste se splést více! Studenti Matematických metod v krizovém řízení totiž mají možnost zúčastnit se hned několika zajímavých a velmi užitečných kurzů zcela zdarma. Nejste studentem daného oboru, ale přece jen byste chtěli pokořit skálu nebo vyskočit z letadla? Stačí se přihlásit!
    • Radim Šlezingr
    • 10.03.2021

Ambasadoři studijního programu jsou připraveni! Zeptejte se jich na svůj obor

O dobré radě se říká, že má větší cenu než zlato. O tom, jestli je tento výrok pravdivý, se mohou přesvědčit i maturanti, kteří se rozhodují, na kterou vysokou školu půjdou. Slezská univerzita jim nyní nabízí možnost získat neocenitelné rady při výběru studijního oboru prostřednictvím nového pilotního programu pro podporu zájemců o studium s názvem Ambasador studijního programu.
    • 16.02.2021
    • Matematický ústav v Opavě

Pokyny pro odevzdávání kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové, disertační)

• 09.02.2021
    • Matematický ústav v Opavě

V Matematickém ústavu v Opavě zahájil habilitační řízení RNDr. Hynek Baran, Ph.D.

Dne 8. 2. 2021 bylo v Matematickém ústavu v Opavě zahájeno habilitační řízení.
    Uchazeč: RNDr. Hynek Baran, Ph.D.
    Odborný asistent Matematického ústavu v Opavě.
    Obor: Matematika – Geometrie a globální analýza.
    Název habilitační práce: Integrability and Geometry.
    Habilitační práce s příslušnými podklady je k nahlédnutí na sekretariátě Matematického ústavu v Opavě.
    Další informace k habilitačnímu řízení
    • 01.02.2021
    • Staženo dne 31.03.2021

Studuj i ekonomii v Opavě!

Spuštěn nový web primárně určený pro zájemce o studium Matematických metod v ekonomii.
    • 25.01.2021
    • Staženo dne 27.01.2021

Den otevřených dveří

Matematický ústav v Opavě otevře své pomyslné brány všem zájemcům o studium (nejen) matematiky, a to 27. ledna 2021 v 11:00.
    • 19.01.2021

Zápis předmětů do LS ak. roku 2020/21 proběhne 15.-19. 2. 2021

Rozhodnutí ředitele č. 1/2021 - Zápis předmětů do letního semestru akademického roku 2020/2021 pro studenty bakalářských a navazujících magisterských studijních programů Matematika
    • 11.01.2021
    • Staženo dne 19.02.2021

V Matematickém ústavu v Opavě zahájil doktorské řízení Mgr. Vojtěch Pravec

Dne 11. 1. 2020 bylo v Matematickém ústavu v Opavě zahájeno doktorské řízení.
    Kandidát: Mgr. Vojtěch Pravec
    Obor: Matematická analýza
    Téma dizertace: On triangular maps of the square and nonautomous dynamical systems.
    Další informace k doktorskému řízení

Termín konání dizertace: 19. 2. 2021 od 11:30 hod. (online prostřednictvím MS Teams)

Pro připojení můžete využít aplikaci MS Teams, kterou si můžete stáhnout zde. Pro připojení použijte svůj login a heslo do aplikace MS Teams (pokud jej máte).

Pokud nemáte přihlašovací údaje do MS Teams, tak druhou možností je připojení prostřednictvím internetového prohlížeče např. Google Chrome (bez nutnosti instalace aplikace MS Teams). Pro připojení prosím použijte své celé jméno a příjmení.

Odkaz pro připojení k online obhajobě naleznete zde